בנק יהב שירות לקוחות

בנק יהב שירות לקוחות

1900-72-4762
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00-20:00
שישי: 8:00-12:30

בנק יהב שירות לקוחות
בנק יהב מספק מגוון שירותים פיננסיים למגזר הקמעונאי – משקי בית ועובדים שכירים מכל קשת האוכלוסייה. בין השאר מציע הבנק ללקוחותיו שירותי ניהול חשבון במגוון ערוצים, ייעוץ בתחום ההשקעות, מגוון פעולות בניירות ערך, הנפקת כרטיסי אשראי, הלוואות לכל מטרה, ייעוץ במט"ח ועוד.
סניפי בנק יהב פרוסים בכל רחבי הארץ, מן הצפון עד לדרום, ומשירותיו נהנים לקוחות מכלל המגזרים.

בנק יהב שירות לקוחות – ערוצי שירות
בנק יהב מציע ללקוחותיו שירותי בנקאות ישירה בכמה אופנים: באמצעות האינטרנט, ניוזלטר ללקוחות, עמדות שירות עצמי, הטלפון הסלולרי, הדואר ופעולות במענה הקולי.
– באתר האינטרנט של בנק יהב ניתן לקבל מידע על מוצרי הבנק, מידע אודות מבצעים והטבות, טפסים שימושיים להורדה, איתור סניף הבנק הקרוב לביתכם ומידע לגבי עמדות השירות העצמי של הבנק.
בנוסף, יכולים לקוחות החברה לנהל את חשבון הבנק באופן מהיר ויעיל ע"י התחברות לחשבון יהב באינטרנט. לכניסה לשירות יש להקליד שם משתמש, ת.ז. וסיסמא.
– לביצוע פעולות הדורשות מענה מידי או לביצוע של מגוון פעולות בנקאיות ניתן לפנות למוקד הטלפוני בשעות הפעילות. פניות שאינן דורשות מענה מידי ניתן לשלוח באמצעות דף "יצירת קשר" באתר.
– ערוץ שירות נוסף שמעמיד הבנק לרשות הלקוחות הוא המחלקה לפניות הציבור. מחלקה זו מספקת מענה בנושאים שלא סופק עבורם מענה במוקדי השירות האחרים. ניתן לפנות למחלקה לפניות הציבור באמצעות הדוא"ל באתר או בכתובת למשלוח מכתבים: בנק יהב, מחלקת פניות הציבור בית יהב, רח' ירמיהו 80, ת.ד. 36333 ירושלים, 91363.

בנק יהב שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– כדי לפנות למוקד השירות הטלפוני יש לחייג לטלפון 2616* או 02-5009911. נציג שירות יספק מענה בשעות הפעילות: בימים א'- ה' בין השעות 08:00-20:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-12:30. ניתן לפנות למוקד גם באמצעות הפקס שמספרו: 02-5010062.
– מוקד ני"ע זרים פעיל עד לשעה 23:00 בלילה ומספרו זהה למספר מוקד השירות הטלפוני.
– לפרטים אודות פתיחת חשבון בנק בבנק יהב יש לחייג למספר 2617*.

בנק יהב שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: אם ברצונכם לקבל מידע על המתרחש בחשבון במכשיר הסלולרי, ניתן להצטרף לשירות בשתי דרכים: או באמצעות חיוג למוקד יהב ישיר (2616*) או באמצעות הדפסת טופס ההצטרפות באתר האינטרנט. הצטרפות ליהב בסלולר מקנה לכם אפשרות לצפות בעדכונים בחשבון בזמן אמת, הודעה על כניסת משכורת, התראה לפני סיום תוקף מסגרת האשראי ועוד.
טיפ שני: לקוחות בנק יהב המחזיקים בכרטיס אשראי מסוג ישראכרט או אמריקן אקספרס שהונפק ע"י הבנק זכאים להנחות והטבות מיוחדות, כגון: הנחות קבועות במגוון בתי עסק, שוברי מתנה להצגות, בתי מלון ועוד. לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של מועדון "נכון": www.moadon-nachon.co.il .

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם בנק יהב שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *