מוקד עיריית תל אביב

מוקד עיריית תל אביב

1900-72-4878
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ד': 18:00-08:00
חמישי: 16:00-08:00

מוקד עיריית תל אביב – ערוצי שירות
מוקד עיריית תל אביב הינו הכתובת לפניות של תושבי העיר, בעלי העסקים בעיר, העובדים בעיר ואף המבקרים בה, ומעמיד לרשותם מגוון שירותים ומידע, בכל ימות השנה, לאורך כל שעות היממה. המוקד מקבל את פניות הציבור, מנתב אותן אל יחידות הטיפול המתאימות, ומרכז את הליך הבקרה על אופן הטיפול בפניות, כמו גם על ממד שביעות הרצון של מקבלי השירות בקרב הציבור. במוקד העירוני מושם דגש בולט על שירות מועדף ללקויי שמיעה, לנכים בתחומי חניה ולנושאי אלימות במשפחה. המוקד משמש ככתובת לכל פנייה הדורשת פעולה מידית לאחר סיום שעות הפעילות של העירייה. כמו כן, ניתן אף לפנות למוקד בנושא תמיכה בכרטיס דיגיתל. מוסדות החינוך בתל אביב מחוברים כולם למוקד שירות 106 פלוס וזאת באמצעות לחצני מצוקה, במטרה להבטיח את תגובתם המידית של גורמי הביטחון. לרשות הנציגים במוקד שירות 106 פלוס עומדת מערכת מפות ממוחשבת, אשר כוללת תצלומי אוויר של כל אזורי תל אביב, ואשר מסייעת באיתור כתובות באופן מהיר ויעיל.
במצבי מצוקה דחופים, כמו בעיות מים, שיטפונות, בעיות באספקת זרם החשמל ומצבי חירום אחרים, מוקד שירות 106 פלוס מעמיד לרשותכם פתיח מוקלט המושמע מידית עם פנייתכם, וכולל מידע, הכוונה והדרכה רלוונטיים למצבכם. באתר עיריית תל אביב בכתובת www.tel-aviv.gov.il ניתן לפתוח קריאת שירות, לבדוק סטטוס פנייה ולהגיש משוב על אופן הטיפול בפנייתכם.

מוקד עיריית תל אביב – מספר טלפון
– בטלפון 106: מיועד לתושבי תל-אביב-יפו וגוש דן.
המוקד פעיל בכל ימות השנה, 24 שעות ביממה.
– בטלפון 03-5238888 מיועד לתושבים מחוץ לתל-אביב-יפו
– לפניות מטלפון סלולרי – 9106 *
– לפניות בפקס 03-5216445.
– שירות ייעודי לנכים בעלי תו חניה בטלפון 03-5217777. לטיפול מהיר בתפיסת מקומות חניה המיועדים לנכים.

מוקד עיריית תל אביב – טיפ
בפנייתכם לקבלת שירות מנציגי השירות של מוקד עיריית תל אביב, מומלץ להכין מראש את כל פרטי הפנייה המדויקים, על מנת שנציגי השירות יוכלו לטפל בפנייתכם באופן היעיל והמהיר ביותר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מוקד עיריית תל אביב? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

One Response to מוקד עיריית תל אביב

  1. מאת גולדברג:

    על כל רחוב דיזנגוף אין מכוניות מותרות להחנות בין הבניינים.
    למה אחרי 2 עובדי עירייה הגיעו ל 95 דיזנגוף להכניס מכר הסטופרים היו הם שנבהלו 3 הנהגים של המכוניות אשר מחנות את מכוניותיהם בין הבניין?

    מס פנייה 2016-81217

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *