שירביט שירות לקוחות

שירביט שירות לקוחות

1900-72-4828
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

שירביט שירות לקוחות – ערוצי שירות
שירביט חברה לביטוח בע"מ הינה חברת ביטוח אשר החלה דרכה בענף הביטוחים בשנת 2000, והינה פעילה בענפי הביטוח האלמנטרי כולל ביטוח רכב ,ביטוח רכוש, ביטוח דירה, ביטוח עסק, ביטוחי חבויות, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח בריאות, ביטוח נסיעות לחו"ל, ועוד. נציגי השירות של חברת שירביט עומדים לרשותכם למתן שירות מקצועי, להתאמה אופטימלית של הכיסוי הביטוחי לכל אחד מלקוחות החברה. חברת שירביט מחויבת לשירות מקצועי, הוגן ויעיל ללקוחותיה, ופועלת לשיפור חוויית השירות של לקוחותיה לכל אורך הדרך. אמנת השירות של החברה מבוססת על עקרונות מובילים של מקצועיות, יעילות, זמינות גבוהה וכבוד לכל אחד ממבוטחיה. סניפי החברה ממוקמים במרכזי הערים הגדולות: תל אביב ,ירושלים, חיפה, נתניה, באר שבע ואשדוד. מרכז קשרי הלקוחות של חברת שירביט זמין שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה, והחברה מחויבת למתן מענה אנושי בתוך 3 דקות המתנה, בטלפון: 076-8622260. באתר החברה בכתובת www.shirbit.co.il ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות, לקבל הצעות מחיר, לבדוק מצב סטטוס תביעה, לקבל מידע מפורט על שירותי החברה, ועוד. החברה מחויבת לאספקת מענה לפנייה באמצעות האתר בתוך 2 ימי עסקים. בסניפי החברה מתקיימת קבלת קהל פרונטלית בימים א'- ה' בין השעות 8:00 עד 17:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 8:00 עד 13:00. מען לפנייה בדואר – שירביט חברה לביטוח, ת.ד. 6137, נתניה 4216002.

שירביט שירות לקוחות – מספר טלפון
– מרכז קשרי הלקוחות המופעל על ידי חברת שירביט מספק מענה טלפוני אנושי בתוך 3 דקות מרגע פנייתכם. המוקד זמין 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
טלפון:. 076-8622260
– מוקד התביעות המקצועי של שירביט מספק מענה טלפוני אנושי בתוך 3 דקות.
המוקד זמין בימים א'- ה' בין השעות 17.00 – 08.00, ובימי שישי וערבי חג בין השעות 13.00 – 08.00.

שירביט שירות לקוחות – טיפ
בפנייה למוקד שירות הלקוחות של שירביט מומלץ ביותר להכין מראש את כל פרטי הזיהוי הרלוונטיים, על מנת שנציגי החברה יוכלו לספק לכם את השירות המהיר והיעיל ביותר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם שירביט שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.


אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *