דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות

1900-72-4801
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת דרכים מקבוצת שחר מציעה קשת רחבה של שירותי דרך מקצועיים ברמה גבוהה, וכחברת שירותי הדרך והגרירה המדורגת כיום במקום השני בישראל, חברת דרכים מספקת את שירותיה ליותר מרבע מיליון מנויים. החברה מציעה מגוון נרחב וייחודי של שירותי חירום לרכבים בדרכים, ושירותי נוחות מקצועיים המיועדים למי שיכול להרשות לעצמו לקבל יותר, גם על הכביש. חברת דרכים מחזיקה בצי מכובד הכולל שלושים ניידות שירות ויותר ממאה ועשרים רכבי גרירה הנהוגים בידי טכנאי רכב מקצועיים מהשורה הראשונה בתחומם. חברת דרכים מחויבת לרמת שירות גבוהה, הכוללת אספקת פתרונות מקצועיים, מהירים, איכותיים והולמים לכל תקלה של אחד ממנויה על הכביש. מערך השירותים המשלימים של דרכים מסופקים מחוץ למסגרת שירותי החירום. מערך שירותים זה מיועד לכל מי שמעדיף להפקיד את הטיפול השוטף ברכב בידיו של גורם מוסמך ומקצועי, ולחסוך בזמן יקר. אם גם אצלכם "טיים איז מאני", תוכלו להירשם לקבלת שירותי טיפול ברכבכם, כמו לקיחה של הרכב על ידי נציגי דרכים לטסט השנתי או לטיפולים שוטפים כאלה ואחרים שהינם חלק בלתי נפרד מאחזקת הרכב.

שירותי החברה כוללים:
– שירותי חילוץ מתקדמים
– שירותי גרירה מקצועיים
– כיסוי ביטוחי לשמשות מנופצות
– שירות לאספקת רכב חלופי
– שירות לאספקת רדיו דיסק / MP3 חלופי במקרה של גניבה או תקלה
– מערך שירות VIP: שירותי אכסון לילה, שירותי החלפת גלגלים, שירותי גרירת המשך, לקיחתה רכב לטיפולים שוטפים ולטסטים ועוד שירותים משלימים, נוחים ויעילים.
מוקד שירות הלקוחות של החברה פעיל בכל ימות השבוע, 24 שעות ביממה. אופציות נוספות ליצירת קשר: ניתן ליצור קשר דרך האתר בכתובת: www.shahar.com או בדואר, בכתובת: תובל 38 רמת גן, ת.ד.3650 מיקוד 52522.

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות – מספר טלפון
לפניה למוקד השירות של חברת דרכים:
2008* / 1700-507-800.
נציגי השירות של החברה ממתינים לכם עם מיטב הידע המקצועי ועם איכות שירות גבוהה, במטרה לספק לכם את השירות המהיר, האיכותי, המקצועי והנוח ביותר, בזמני שגרה כמו גם במצבים בעייתיים בדרך.

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות – טיפ
עם פנייתכם למוקד השירות של דרכים, חשוב להצטייד מראש בפרטי הזיהוי המדויקים, על מנת שנציגי השירות יוכלו להעניק לכם את השירות היעיל והמהיר ביותר. כמו כן, אם אתם מוצאים את עצמכם עסוקים מעל לראש ועול הטיפול הרצוף ברכב או ברכבים האישיים מהווה עבורכם מקור לכאב ראש קבוע, שקלו את השימוש בשירותי התוספת המקצועיים של חברת דרכים, אשר יחסכו לכם זמן יקר, ובעיקר – את כאב הראש הכרוך בהחזקת הרכב.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *