רכבת ישראל שירות לקוחות

רכבת ישראל שירות לקוחות

1900-72-4783
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 6:00 – 24:00
שישי: 6:00 – 15:00 (שבת: זמינות ממחצית השעה לאחר צאת השבת ועד השעה 24:00)

רכבת ישראל שירות לקוחות — ערוצי שירות
חברת רכבת ישראל שמה לה למטרה לספק שירות יעיל לתושבי ישראל, ולהוביל את כל משתמשי רכבת ישראל ליעדם באופן המקצועי, הבטוח והמדויק ביותר. החברה פועלת לקידום מגוון יעדים אסטרטגיים, לקידום רמת הבטיחות לעובדים ולנוסעים, להגברת רמת השירות שמספקת חברת רכבת ישראל לנוסעיה, לפיתוח עובדי החברה, לשיפור רמת הזמינות של הצי הנייד, למימוש תכניות הפיתוח, לשיפור התרבות הארגונית בחברה, להתאמת מבנה החברה ליעדים המוצבים בפניה ולהגברת רמת הטיפול בנושאי איכות הסביבה בחברה לנורמה הרצויה. באתר החברה בכתובת www.rail.co.il ניתן לקבל שירות מנציג און – ליין, לקבל מידע על לוחות הזמנים של הרכבת, על תעריפי הנסיעה, על נגישות התחנות והרכבות, ועוד. כמו כן, ניתן להזמין באתר כרטיסי רב קו, להתעדכן בחידושים, בהופעות קרובות, ועוד. מוקד המידע ושירות הלקוחות של רכבת ישראל עומד לרשותכם בטלפון *5570, ובו ניתן לקבל מידע על לוח הזמנים, נגישות התחנות והרכבות, תעריפי הנסיעה, ועוד. כמו כן, ניתן לתאם באמצעות המוקד נסיעה לאדם עם מוגבלות.

רכבת ישראל שירות לקוחות – טיפ
חברת רכבת ישראל ממליצה להגיע לתחנת הרכבת בשעה שתותיר לכם את מרווח הזמן הדרוש לצורך בידוק בטחוני בכניסה, רכישת כרטיס, והגעה אל הרציף. קרונות הרכבת הינם ממוזגים, כך שמומלץ להצטייד בלבוש המתאים. העלאת אופניים לרכבת אפשרית בימים א'-ה' עד לשעה 06:00, בין השעות 09:00-15:00 ולאחר השעה 19:00. בימי ו' ניתן להעלות אופניים לרכבת במשך כל שעות הפעילות. העלאת קולנועית מותרת לבעלי מוגבלויות, בתיאום מראש במוקד הטלפוני בטלפון: *5770. המטען האישי אותו ניתן להעלות לרכבת כולל מטענים בגודל סביר שאינם מהווים סיכון בטיחותי. אם אינכם בטוחים האם ניתן להעלות את חפציכם לרכבת, צרו קשר עם מוקד השירות והמידע הטלפוני בטלפון 5770*.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם רכבת ישראל שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.


אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *