פסגות שירות לקוחות

פסגות שירות לקוחות

1900-72-4786
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

פסגות שירות לקוחות – ערוצי שירות
פסגות גמל ופנסיה מנהלת נכסים בהיקף נרחב באמצעות מגוון קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, וקופות מרכזיות לפיצויים. כיום, פסגות גמל ופנסיה נחשבת למנהלת כספי הגמל המובילה בישראל, והיא נהנית ממוניטין של מצוינות ואיכות. בית ההשקעות פסגות מציע מגוון עשיר של מסלולי השקעה ומכשירי השקעה, המתאימים לטווח נרחב של משקיעים, בעלי סגנונות השקעה שונים, כמו גם מגוון מסלולי ביטוח חיים המותאמים למגוון רחב של מטרות.
בין מרכיבי ההצלחה הבולטים של פסגות נמנה צוות איכותי ומקצועי ביותר, שמסירותו יוצאת הדופן לכל לקוח, היא זו שעושה את ההבדל. המחקר המתקדם עליו מתבססת החברה, מערכות המידע המתקדמות העומדות מאחוריה, הקשר האישי מול קהל המשקיעים והשירות המושלם המוענק ללקוחות בית ההשקעות, פרטיים, חברות, גופים מוסדיים, סוכני ביטוח, ויועצי משכנתאות בנקאיים, הם עוד מרכיבים מהותיים בנוסחת ההצלחה של בית ההשקעות.

בפסגות מועסק צוות מחקר והשקעות מובחר, עליו נמנים כשמונים אנליסטים מומחים, מנהלי השקעות, ואנשי מסחר המורשים מטעם רשות ניירות ערך במחלקות מחקר מתמחות.
בשנים האחרונות, עם העלייה רבת המשמעות בסיכונים הפיננסיים והכלכליים ברמת המגזר הפרטי וברמת המשק, ועם תהליכים משמעותיים אשר מעצבים את הכלכלה הישראלית, כמו העברה של האחריות על החיסכון הפנסיוני לידי הלקוח, גובר הביקוש להגברה של הידע הפיננסי בקרב ציבור הלקוחות בישראל. בהתאם לכך, אחד הקווים המנחים של פסגות, שמטרתו לספק את המענה המושלם לציבור הלקוחות, הוא תפיסת חינוך פיננסי שמטרתה לשפר באופן עקבי את התנהלות הציבור בכל הנוגע להתנהלות בתחומי החיסכון. מרכז הידע לחינוך פיננסי המופעל על ידי פסגות, מציע לציבור הרחב מידע עדכני על תחום החיסכון הפנסיוני ועל שוק ההון בכלל, באמצעות אמצעים מתקדמים שונים.

באתר החברה בכתובת www.psagot.co.il ניתן לקבל מידע מקיף ומפורט על מוצרי החברה, בנושאי ביטוח וחיסכון, חיסכון פנסיוני, פיננסים והשקעות, ועוד. כמו כן, ניתן להתעדכן בחדשות החברה, לרכוש ידע מקיף בעולם ההשקעות באמצעות מרכז הידע, וליצור קשר עם נציגי השירות באמצעות טופס מקוון.
כמו כן, ניתן לקבל שירות פרונטלי מנציגי השירות, בשעות פעילות קבלת קהל.
קבלת קהל באזור המרכז: רח' אחד העם 14, תל אביב, קומה 3. השירות פעיל בימים א'-ה' : 08:00-18:00.
קבלת קהל באזור הצפון: חורב 53, חיפה 343626, קבלת קהל ללקוחות בסניף זה תתבצע בתיאום מראש מול שירות הלקוחות.
פסגות שירות לקוחות – מספר טלפון
– להצטרפות: 073-7925400
– לקבלת שירות: 6707* או 073-7968774
– פקס: 03-5162757

פסגות שירות לקוחות – טיפ
באתר הבית של פסגות ניתן לקבל מידע רחב ומקיף על שוק ההשקעות בכלל, ועל מוצרי החברה בפרט, לנהל חשבון אישי, להיעזר בתפריט עזרה מהירה ולקבל שירות מהיר ויעיל מנציגי השירות. מומלץ להעשיר את הידע הפיננסי באמצעות האתר, ולנצל את אופציות השירות העומדות לרשותכם.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם פסגות שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *