PayPal ישראל שירות לקוחות

PayPal ישראל שירות לקוחות

1900-72-4739
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 9:00-18:00
שישי: לא ידוע.

פייפאל ישראל שירות לקוחות
פייפאל ישראל הינה הנציגות הישראלית של חברת פייפאל העולמית- החברה המובילה בתחום פתרונות התשלום. הודות לשירות פייפאל כל אדם יכול לשלם באינטרנט או באמצעות המכשיר הנייד מבלי לחשוף את פרטיו האישיים למוכר. Papal ישראל מבטיחה ללקוחותיה קניה בטוחה וחסויה, במהלכה פרטי החשבון נשמרים במערכת באופן מאובטח לחלוטין.

פייפאל ישראל שירות לקוחות – ערוצי שירות
פייפאל ישראל מעמידה לרשות לקוחותיה מספר ערוצי שירות באמצעותם הם יכולים ליצור קשר ולקבל מידע אודות שירותי החברה:
– ערוץ השירות המרכזי הינו אתר האינטרנט של פייפאל ישראל בכתובת: www.paypal.com. באתר מידע אודות שירותי החברה, שליחת תשלום עבור מוצר או שירות, אפשרות לבצע קניה מאובטחת ב-eBay, מידע לגבי חנויות העובדות עם פייפאל, אפשרות תשלום במטבע המקומי וב-24 מטבעות בינלאומיים, ביצוע קניות במגוון אתרים בכל רחבי העולם ועוד. בעלי עסקים יכולים להיעזר בפייפאל לצורך קבלת תשלום באינטרנט ולצורך הגדלת מערך המכירות. באמצעות האתר ניתן להוריד כפתורים ולוגואים של פייפאל אותם רצוי לשלב בדף הבית או בדף התשלום של בית העסק.
– מוקדי שירות נוספים מטעם החברה הם מוקדי השירות העצמי (מציאת תשובות לפי נושא באתר או פתרונות נפוצים) ומוקד שירות הלקוחות הטלפוני. בנוסף, ניתן לשלוח דרך האתר דואר אלקטרוני המכיל את נושא הפניה ואת תוכנה. צוות פייפאל יעשה מאמץ להגיב לכל פניה תוך 24 שעות.
– מרכז יישוב המחלוקות של פייפאל ישראל מיועד עבור לקוחות שנתקלו בעסקאות בעייתיות או שלא קיבלו פריט כלשהו עליו שלמו. כדי לשלוח פניה למרכז יישוב המחלוקות יש להירשם לפייפאל ולשלוח פניה באמצעות האתר.

פייפאל ישראל שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
מוקד שירות הלקוחות של פייפאל בטלפון: 1809-477-777 פעיל בימים א'-ה' בין השעות 09:00-18:00. שעות הפעילות עשויות להשתנות בחגים.
בכל פניה למוקד יש לציין את מספר הפניה שקיבלת באתר האינטרנט. מספר ייחודי זה מזהה את המתקשר כדי שנציגי השירות יוכלו לספק לו שירות יעיל ומהיר יותר.

פייפאל ישראל שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: באתר האינטרנט של פייפאל ישראל תחת קטגורית "צור קשר" תוכלו למצוא פתרונות נפוצים לשאלות שמרבית המשתמשים שואלים. לפני שתנסו לחפש תשובה באתר פייפאל או בדרכים אחרות, מומלץ לעבור על רשימת הפתרונות.
טיפ שני: כל בעל עסק יכול להגדיל את המכירות בקלות ע"י הוספת פייפאל לאתר האינטרנט שלך. ניתן להוסיף לוגו של פייפאל בעמוד התשלום או בדף הבית ולאפשר ללקוחותיך לשלם בדרך נוחה ומאובטחת.
טיפ שלישי: הלקוח מתעכב מלשלם? פייפאל מסייעת לך בבקשת התשלום. אתר האינטרנט של פייפאל מאפשר לכל בעל עסק לשלוח תזכורת לתשלום, באמצעות הקלקה על "שליחת תשלום". בחלון הנפתח לפניך יהיה עליך למלא כתובת דוא"ל של הלקוח וסכום כסף לחיוב.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

PayPal ישראל שירות לקוחות
2 (40%) 1 vote


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם PayPal ישראל שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

יש 2 תגובות לעמוד PayPal ישראל שירות לקוחות

  1. מאת פריד מאיר:

    לא מצליח להכנס לחשבון הובטח שיחזרו אלי מספר פעמים האם זה השרות

  2. מאת הדס:

    עונה משיבון שעכשיו סגור ויש להתקשר ביום שני משעה 9 ב28/12

    אבל עכשיו כבר10:00 28/12 יום שני
    ואין תשובהה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *