יורוקום פנסוניק שירות לקוחות

יורוקום פנסוניק שירות לקוחות

1900-72-4823
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 16:30 - 08:30
שישי: לא ידוע.

יורוקום פנסוניק שירות לקוחות – ערוצי שירות
יורוקום תקשורת דיגיטלית הינה היבואנית הישראלית הרשמית של מותג "פנסוניק" ושל מוצרים אחרים בתחומי התקשורת והאלקטרוניקה הבידורית והמיכון המשרדי. חברת יורוקום תקשורת דיגיטלית הוקמה בשנת 1986, ומאז, היא עושה הכל במטרה לספק לכל בית בישראל את המוצרים המתקדמים ביותר. חברת Panasonic היפנית הינה חברה וותיקה וידועת שם, אשר הוקמה בשנת 1918, ועם השנים הפכה לאחד מתאגידי העל המובילים בכל רחבי העולם בפיתוח ובייצור של טכנולוגיות מתקדמות המוטמעות במבחר גדול של מוצרים ופתרונות למשרד ולבית. חברת Panasonic אף הייתה מהחלוצות בתחום השמירה על הסביבה, ואחת הראשונות להסב את המפעלים שברשותה לשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.

במשך השנים, חברת Panasonic השקיעה משאבים רבים בפיתוח של חומרים מתכלים וחליפיים בכל קווי הייצור של החברה. חברת יורוקום פנסוניק שמה לה למטרה להיות הגורם המוביל בשיווק, בהפצה ובשירות של מגוון פתרונות אינטגרטיביים בכל תחומי התקשורת והאלקטרוניקה הבידורית ללקוחות החברה, העסקיים והביתיים כאחד. אסטרטגיית החברה מתבססת על פיתוח של מנועי צמיחה ועל טיפוח של קשרי הלקוחות לכל אורך הדרך. כפועל יוצא מכך, חברת יורוקום פנסוניק משקיעה רבות במשאב האנושי, במטרה להבטיח את ההצלחה העתידית של המותג והחברה. יורוקום פנסוניק מחויבת לעמידה ביעדים, ליעילות לכל אורך הדרך, לצמיחה ולרווחיות, לשירות הטוב ביותר, למקסום היכולות העסקיות והאישיות של כל אחד מעובדי החברה, ולנאמנות מקצועית ואישית בכל נקודת זמן. החברה אף רואה עצמה מחויבת לתרבות ארגונית הממוקדת כלפי הלקוח ומתבססת על קשב מלא לדרישות הלקוחות, וזכתה בפרס מצוינות בשירות (ארבעה כוכבי מצוינות) לשנת 2007 מטעם מי"ל – המרכז הישראלי לניהול.

באתר הרשמי של החברה, בכתובת http://www.eurocomdc.co.il/ עומדים לרשות הלקוחות מגוון תפריטים יעילים, המעשירים את שירות הלקוחות של החברה ומאפשרים ללקוח לקבל מידע מקיף ומלא על מוצרי החברה ועל שירותיה. בין היתר, ניתן להתרשם ממוצרי החברה, ללמוד על תעודת האחריות הנלווית למוצרים, לבדוק אופציות שירות ותמיכה לאחר רכישה על ידי תחנות השירות השונות, לעיין בהוראות הפעלה למגוון מוצרים, להתרשם ממידע מקיף, לעיין בקטעי עיתונות ומדיה רלוונטיים אודות החברה, לנהל מנוי במועדון הלקוחות, ועוד. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות של החברה באמצעות טופס מקוון המופיע באתר. לקבלת שירות בדואר אלקטרוני: [email protected]

יורוקום פנסוניק שירות לקוחות – מספר טלפון
– לקבלת שירות לקוחות במוקד השירות הטלפוני:
טל': 08-9556000
פקס: 08-9556072
– לתיאום התקנות:
טל': 08-9556060
– לשירות מכירות:
טל': 03-7530000
פקס: 03-7530001
שעות פעילות: א' – ה' 16:30 – 08:30

יורוקום פנסוניק שירות לקוחות – טיפ
חברת פנסוניק מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון אופציות שימושיות ויעילות באתר הבית. אם נתקלתם בבעיה בהפעלת מוצר מסוים, מומלץ להיעזר במידע המופיע באתר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם יורוקום פנסוניק שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *