נביעות שירות לקוחות

נביעות שירות לקוחות

1900-72-4860
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

נביעות שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת נביעות הינה חברה אשר עוסקת בהפקה ובשיווק של מים מינרלים טבעיים בכדים ובבקבוקים, כמו גם משקאות המבוססים על מים מינרלים בבקבוקים.
בשנת 1989 חברת נביעות השיקה לראשונה את בקבוקי המים המינרליים הטבעיים. לאחר כשנתיים, הוקמה נביעות בר והחברה החלה בהפצה ישירה של מים מינרליים טבעיים בכדים ללקוחות עסקיים וללקוחות פרטיים.

נביעות שומרת על קו מוביל של פריצת דרך בתחום המים המינרלים, פיתוח של מוצרים חדשניים ושיפור מתמיד של שירותים ומוצרים. במחצית שנות התשעים, הייתה חברת נביעות החלוצה בתחום בקבוקי הספורט המצוידים בפקק נוח, לשימוש יעיל במהלך פעילות גופנית.
בשנת 2006, חברת נביעות השיקה את סדרת נביעות+, אשר מבוססת על מים מינרלים בתוספת וויטמינים בטעמים מרעננים ועדינים. בשנת 2011 נביעות החלה בהפקה של מים מינרלים טבעיים שמקורם באקוות ההר שבגליל העליון, וזאת באמצעות קידוח טכנולוגי משוכלל ומתקדם. שיטת הקידוח המתקדמת מאפשרת להגיע למים המצויים במעמקי האדמה, ולהעבירם אל הצרכנים. אקוות ההר שבגליל העליון אושרה על ידי משרד הבריאות כמקור למים מינרליים טבעיים.

הרכב המינרלים של מי נביעות מכיל סידן ופלואוריד טבעי והינו דל בנתרן. מערך אבטחת האיכות של החברה עומד בתקני איכות מחמירים ביותר, אשר מבוקרים בידי גורמי בקרה חיצוניים. מפעל הביקבוק של חברת נביעות נחשב למתקדם מסוגו ברחבי העולם. המפעל ממוקם בקריית שמונה, סמוך לאקוות ההר בגליל העליון. המים המינרליים מוזרמים אל המפעל היישר מנקודת הקידוח, דרך צינור תת קרקעי. חברת נביעות מפעילה שישה קווי מילוי אוטומטיים לכדים ולבקבוקים, כאשר התהליך מבוצע ללא מגע יד אדם, בהתאמה מלאה לסטנדרטים בינלאומיים מחמירים.
באתר החברה בכתובת www.neviot.co.il ניתן לקבל מידע רחב ומקיף על פעילות חברת נביעות, ליהנות ממידע מגוון בתחומי בראיות שונים, כמו תזונה, היריון ולידה, שתייה וספורט, ועוד. כמו כן, באתר ניתן להתרשם מחזון החברה ומפעילותה למען אחריות חברתית – סביבתית.
ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות של חברת נביעות באמצעות אתר החברה. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות באמצעות המוקד הטלפוני של חברת נביעות. אופציות נוספות ליצירת קשר הינן באמצעות פקס, באמצעות דואר אלקטרוני בכתובת: [email protected], באמצעות SMS, ובאמצעות הדואר, בכתובת ת.ד. 240 נתב"ג, 70100.
נביעות שירות לקוחות – מספר טלפון
– ליצירת קשר באמצעות הטלפון: *8182
– ליצירת קשר באמצעותSMS שלחו מסרון ל – 8182
– ליצירת קשר באמצעות פקס: 9777787 – 03
– להצטרפות לנביעות – *3080

נביעות שירות לקוחות – טיפ
חברת נביעות מעמידה לרשותכם אפשרות ליצירת קשר באמצעות האתר. מומלץ לנצל את האפשרות ולחסוך בזמן יקר. בפנייה למוקד השירות של החברה מומלץ להכין מראש את כל פרטי הזיהוי הרלוונטיים, על מנת שנציגי השירות יוכלו לספק לכם את השירות המהיר והאיכותי ביותר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

נביעות שירות לקוחות
1.67 (33.33%) 3 votes


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם נביעות שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *