נטלי שירות לקוחות

נטלי שירות לקוחות

1900-72-4841
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: 24/7

נטלי שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת נטלי נוסדה לפני יותר מעשרים שנה, וזכתה להצלחה בולטת, כשהיא הופכת במהירות לגורם הפרטי המוביל בישראל להענקת שירותי רפואה וחירום, כמו גם מגוון שירותי נוחות וסיוע במסגרת הביתית. כיום, נטלי מספקת שירותים לכל אורך היממה ליותר ממאה אלף מנויים בכל רחבי הארץ. מתוך אמונה כי בריאות איתנה תלויה, במידה רבה, בשקט נפשי בחיי השגרה, יצרה נטלי מוצרים ושירותים המותאמים באופן אופטימלי לכל גיל ולכל מצב.
תחומי הפעילות הבולטים של נטלי:
– שירותי חירום ושירותי סיוע בבית
– פתרונות מגוונים לדיור מוגן בבית הפרטי
– שירותי טלרפואה
– שירותי בריאות מגוונים לקהילה
– שירותי בריאות מגוונים לארגונים עסקיים.

בין היתר, נטלי מעמידה לרשות לקוחותיה לחצני מצוקה מתקדמים, המחברים את הלקוח למוקד חירום הזמין בכל רגע נתון במהלך היממה, בכל ימות השנה. שירותי טלרופאה ולב של נטלי מעמידים לרשות המנויים מוקד רפואי אשר מאויש על ידי רופאים ופרמדיקים, המספקים למנויים שירותי ייעוץ ואבחון, אשר עשויים להיות, במקרים רבים, מצילי חיים. באמצעות שירותי טלרפואה אישיים, המנוי יכול לשדר אל המוקד את המידע הקרדיאלי והרפואי שלו, ולקבל את הייעוץ ואבחנה הדרושים בזמן אמת. שירות ייחודי נוסף של נטלי הוא "דיור מוגן בבית" – חבילת שירותים אשר מאפשרת לבני גיל הזהב להמשיך את שגרת חייהם בביתם הפרטי ובסביבת חייהם הטבעית, ובמקביל, לקבל את מלוא הפיקוח הרפואי הדרוש להם במצבם, כמו גם מגוון שירותים אחרים שיאפשרו להם לנהל חיים עצמאיים במידת האפשר. בין השירותים שמספקת נטלי במסגרת דיור מוגן בבית ניתן למנות: מנהל שירות אישי, שירותי משק בית, מנהל משק בית, שירותי ביטחון אישי, טיפול בסידורים שגרתיים, שירותים רפואיים מתקדמים, ואפילו מבחר פעילויות חברתיות מגוונות, עד לבית המנוי.

באתר נטלי בכתובת http://www.natali.co.il/ ניתן לקבל מידע נרחב ומקיף על שירותים לגיל הזהב ועל שירותים רפואיים, כמו גם מידע על מערכי שירות נוספים של נטלי, כגון שירותים למשפחות, שירותי בריאות התלמיד, שירותים לגני ילדים, ועוד. כמו כן, ניתן לעיין בכתבי שירות של החברה, לקבל מידע ממחלקת ההדרכה, ועוד.
חברת נטלי מחזיקה במספר מוקדי שירות אשר מספקים מידע ללקוחות. באמצעות מוקד השירות של נטלי ניתן לפנות בשאלות, בבקשות ובבירורים, במגוון נושאים, כאשר נציגי השירות אמונים על יחס אישי, מקצועי, יעיל ומהיר.
מעבר לכך, ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות של נטלי גם באמצעות טופס מקוון באתר החברה. כתובת למשלוח דואר: רחוב דרך השלום 3, תל אביב 6789203

נטלי שירות לקוחות – מספר טלפון
– לפנייה למשרדי החברה:
טלפון:
03-6076111
פקס:
03-6953299
– לפנייה להנהלה ראשית:
טלפון: 1-700-700-180 או 3380*
למחייגים מחו"ל : 972-3-6076111+
– פקס: 03-6953299
– לפנייה למוקד שירות לקוחות: 1-800-555-222
– לפנייה למוקד החירום: 1-700-50-50-66
– לפנייה למחלקת מכירות: 1700-50-1212
– לפניות ישירות למנכ"ל פקס: 03-6959008
– לפנייה לחטיבת חינוך והדרכה: בניין קליפורניה, תוצרת הארץ 3, תל אביב 67891
– לפניות למוקד מידע אודות שירותי בריאות התלמיד בבתי הספר:
טלפון: 1-700-504-121 / 03-6076134
פקס: 03-5348475

נטלי שירות לקוחות – טיפ
חברת נטלי עומדת לרשות הלקוחות, להתאמה אישית של השירותים והפתרונות הדרושים לכל אחד מלקוחותיה. אם יש לכם שאלה, בקשה או משאלה, הנכם מוזמנים לפנות אל נציגי השירות של נטלי ולקבל מענה אדיב ויעיל.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם נטלי שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *