מגדל שירות לקוחות

מגדל שירות לקוחות

1900-72-4754
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00 – 17:00
שישי: לא ידוע.

מגדל שירות לקוחות
חברת מגדל הינה קבוצת הביטוח, הפנסיה והפיננסים המובילה בישראל. הקבוצה מחזיקה בבעלות חברות שונות באמצעותן היא פועלת בתחום החיסכון הפנסיוני, ההשקעות, הביטוח והשירותים הפיננסיים. חברת מגדל מספקת ללקוחותיה ביטוחי בריאות, דירה, רכב, משכנתא, תאונות אישיות, קרנות פנסיה והשתלמות, קופות גמל, שירות ניהול תיקי השקעות ושירותים פיננסיים נוספים.

מגדל שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת מגדל מפעילה מספר ערוצים במטרה לייעל ולשפר את קבלת השירות והמידע עבור לקוחותיה:
– ערוץ השירות העיקרי הינו אתר האינטרנט של קבוצת מגדל, בכתובת: www.migdal.co.il. באתר מידע אודות סוגי השירותים של קבוצת מגדל, איתור סוכן ביטוח לפי אזור או תחום התמחות, טפסים שימושיים להורדה ולצפייה, אפשרות לצפות בדו"ח רבעוני, מגוון סוגי מחשבונים (מחשבון פנסיה, משכנתא וכדומה), אפשרות להגשת תביעה אונליין, מספרי טלפון חיוניים, ואפשרות לשלוח שאלה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון. בנוסף, לקוחות מגדל יכולים להירשם לשירות "החשבון שלי" ולצפות במידע אודות תכניות הביטוח, הפנסיה והפיננסיים, לעקוב אחר הפקדות ומשיכות, לצפות בסטטוס תביעה ולבצע פעולות חשובות נוספות.
– בנוסף לאתר האינטרנט, ניתן לקבל מידע חיוני באמצעות מוקד השירות הטלפוני בשעות הפעילות.
– קבוצת מגדל עושה כל מאמץ על מנת לספק ללקוחותיה שירות הולם, אך במידה ולא קיבלתם מענה מספק לפנייתכם, ניתן ליצור קשר עם נציב תלונות הציבור בטלפון,בפקס, במייל או בכתובת למשלוח מכתבים: קבוצת מגדל- המחלקה לתלונות הציבור, רחוב אפעל 4, קריית אריה פתח תקווה 49511.

מגדל שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד שירות הלקוחות המרכזי של מגדל פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-17:00. בערבי חג ובחגים המענה הטלפוני סגור. בחול המועד המענה הטלפוני פעיל בין השעות 08:00-12:30. מספר הטלפון של המוקד: 03-9201010, ומספר הפקס: 03-9201020.
– קבלת קהל במשרדי מגדל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-16:00, ברח' אפעל 6, קריית אריה, פתח תקווה.
– נציבת תלונות הציבור, הגב' בת שבע לוין מטפלת בפניות בטלפון: 076-8868186 או בפקס: 03-5637882 או במייל: [email protected] . כמו כן, ניתן להגיש תלונה באמצעות טופס מקוון דרך האתר.

מגדל שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: באתר האינטרנט, תחת קטגורית "כלים לשירותך" תוכלו להיעזר במגוון כלי חישוב ותכנון: מצגות מידע אודות ביטוחים שונים, מחשבונים וסימולטורים לחישוב ותכנון, ווידאו ללימוד עצמי, איתור מומחים במצבי חירום ועוד.
טיפ שני: באפשרותך לשלוח שאלה באתר האינטרנט ולקבל מענה מידי. כל שעליך לעשות הוא להקליד את נושא השאלה (למשל: פנסיה) ולמצוא את המידע המתאים.
טיפ שלישי: אם ברצונך לרכוש אחת מפוליסות הביטוח של מגדל, באפשרותך לאתר פוליסת ביטוח לפי שם תחום, תכנית, שם פוליסה או חברה. כדי להגיע לשירות יש להקליק על "מאגר תנאי פוליסה" ולבצע סינון לפי הפרמטרים הרצויים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מגדל שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *