מייקרוסופט שירות לקוחות

מייקרוסופט שירות לקוחות

1900-72-4751
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 08:00-18:00
שישי: 08:00-13:00

מייקרוסופט שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת מיקרוסופט הוקמה בשנת 1975 על ידי ביל גייטס, והובילה את המהפכה בשוק המחשוב האישי. נכון להיום, כאשר מאות מיליונים של משתמשים נמנים על לקוחות החברה, חברת מיקרוסופט עודנה מובילה את תעשיית התוכנה וממשיכה בפיתוח מתמיד של טכנולוגיות מתקדמות להעשרת חוויית השימוש של קהל לקוחותיה.
חברת הבת הממוקמת בישראל, מיקרוסופט ישראל, נוסדה בשנת 1989, והיא פועלת בתחומי השיווק, התמיכה והיישום של מבחר מוצרי מיקרוסופט למגזר הפרטי, המוסדי והעסקי.
באתר מיקרוסופט בכתובת: www.microsoft.com ניתן לקבל מידע מפורט ומקיף אודות התמיכה הטכנית שמספקת החברה בישראל, ולהגיש בקשת תמיכה באמצעות טופס ייעודי באתר. כמו כן, ניתן להיעזר באופציית הצ'אט המאפשרת קבלת תמיכה באון ליין. מעבר לכך, ניתן לקבל באתר הדרכה בנושא הפעלת מוצרים, לחפש פתרונות אוטומטיים לבעיות, ללמוד כיצד ניתן ליצור קשר עם יצרני מחשבים וטלפונים, לקבל עזרה במקרה של תוכנה מזויפת, לקבל תמיכה לסקייפ ולמכשירי נוקיה, להשתתף בפורומים של מיקרוסופט, להיעזר בלינקים לאתרי תמיכה של החברה, להיעזר בתפריט מיקרוסופט לעסק הכולל מגוון מידע שימושי לבעלי עסקים קטנים וגדולים, ועוד.
מעבר לאופציות התמיכה באתר עומד לרשות הלקוחות מוקד מידע טלפוני. המען למשלוח דואר:
Microsoft, רחוב הפנינה 2, רעננה, ישראל 43107
מייקרוסופט שירות לקוחות – מספר טלפון
מוקד שירות הלקוחות של חברת מייקרוסופט עומד לרשות הלקוחות בטלפון: 09-7625400
המוקד פעיל בימים א' – ה' בין השעות 08:00-18:00
בימי שישי המוקד פעיל בין 08:00-13:00

מייקרוסופט שירות לקוחות – טיפ
חברת מייקרוסופט מעמידה לרשות לקוחותיה באתר הבית גישה למידע חיוני רב, כולל גישה לאתרי מידע נוספים בשפה האנגלית. אם נתקלתם בבעיה בהפעלת מוצר, או אם הנכם מעוניינים להעשיר את הידע הטכני שלכם בכל הנוגע למוצרי מייקרוסופט, מומלץ להיעזר באתר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מייקרוסופט שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.


אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *