מי עדן שירות לקוחות

מי עדן שירות לקוחות

1900-72-4776
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

מי עדן שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת מי עדן נחשבת לחלוצה בתחום המים המינרלים בישראל, והינה פעילה בהפקה, שיווק והפצה של מים מינרלים. פעילותה של החברה החלה בראשית שנות השמונים, עם הגילוי של מעיין סלוקייה על ידי הבניולוג משה המאירי ז"ל. לאחר שאיכות מי המעיין נבחנה במבדקים רבים ושונים, חברת מי עדן קיבלה את אישור מדינת ישראל לשווק את מי המעיין לכלל האוכלוסייה. חברת מי עדן מאמינה כי צריכת מים מינרלים הינה הדרך הטבעית והבטוחה לחיים בריאים, והיא זוקפת לזכותה את פיתוח תחום הצריכה של המים המינרלים במדינת ישראל.

חברת מי עדן מפעילה החל משנת 1988 את השירות הייחודי "מי עדן עד אליך", המבטא את מחויבותה להובלת דרך חיים טבעית ובריאה. מערך ההפצה הישירה של כדי מים מינרלים למשרד ולבית, ושירות המכירה של ברי המים המסוננים Eden Pure מאפשרים לחברה להגשים את חזונה ולהפיץ מים מינרלים לכל פינה ברחבי הארץ. כמו כן, חברת מי עדן מפיצה מכונות קפה עם קפסולות הקפה של לוואצה.

באתר: www.meyeden.co.il ניתן לקבל מידע מקיף על פעילות החברה וחזונה ומבחר שירותים במגוון נושאים, כמו הזמנת כדים נוספים, בירורי חשבון, עדכון פרטי המנוי, הזמנת מוצרים נוספים, תמיכה טכנית, הורדת טפסים, ועוד. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות באתר באמצעות צ'אט. הצ'אט פעיל בימים א'-ה' בין השעות 8:00-24:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 8:00-14:00.
אופציות נוספות לקבלת שירות הן באמצעות המוקד הטלפוני, באמצעות הורדה של אפליקציית מי עדן לסמארטפון, באמצעות המערכת האוטומטית בטלפון 5335*, או באמצעות שירות SMS מהנייד למספר 052-9999944. לפניות באמצעות הדואר: הלח"י 19 בני ברק 51200.
מי עדן שירות לקוחות – מספר טלפון
– לקבלת שירות לקוחות: 1-700-70-2002
– לפניות באמצעות הפקס: 03-5781486
– חיוג ישיר מהנייד: למספר 5678
– במערכת האוטומטית בטלפון: למספר *5335
– לפנייה באמצעות SMS מהנייד למספר 052-9999944

מי עדן שירות לקוחות – טיפ
חברת מי עדן מעמידה לרשותכם מגוון רחב של אופציות שירות באתר החברה, לחיסכון אופטימלי בזמנכם. מומלץ לנצל את אפשרויות השירות באתר ולחסוך בזמן יקר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מי עדן שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *