מאוחדת שירות לקוחות

מאוחדת שירות לקוחות

1900-72-4792
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

מאוחדת שירות לקוחות – ערוצי שירות
מאוחדת נוסדה בשנת 1974, במהלך איחוד בין "קופת חולים עממית" ו"קופת חולים מרכזית". קופת חולים עממית נוסדה בשנת 1931 על ידי "הדסה", ומטרתה הייתה לספק שירותים רפואיים להתיישבות העובדת. קופת חולים מרכזית נוסדה בשנת 1936 עבור ארגון עובדי הציונים הכלליים, ומטרתה הייתה לספק שירותים רפואיים לעצמאים ולשכירים בערים ובהמשך, גם לבעלי מקצועות חופשיים. כיום, קופת חולים מאוחדת הינה הקופה השלישית בגודלה בארץ, כשהיא שואפת להגדיל את מעגל מבוטחיה, תוך הקפדה על סטנדרטי שירות גבוהים ועל מקצועיות בלתי מתפשרת. סקרי דעת הקהל הנערכים בישראל מעידים על רמת שביעות רצון גבוהה ביותר של מבוטחי מאוחדת.

באתר מאוחדת בכתובת: www.meuhedet.co.il ניתן לבצע מגוון פעולות באופן עצמאי, בנוחות וביעילות. בין היתר, ניתן לקבל מידע על רופאים, מרפאות, סניפים, אחיות, מכונים, מעבדות, מרפאות שיניים, שירותים פסיכולוגיים, דיאטניות קליניות, פודיאטריה, ועוד. כמו כן, ניתן לקבוע תור, לצפות בתיק הרפואי האישי, לצפות בתוצאות בדיקות, לבצע תשלומים, לבדוק תנועות כספיות בחשבון האישי, לקבל מידע מקיף ולבצע פעולות בנושא ביטוחים משלימים, להזמין כרטיס מגנטי, להיעזר במגוון מחשבונים ייעודיים, ליצור קשר עם נציגי השירות באמצעות "מאוחדת צ'אט", לעיין במגזינים מקיפים ומגוונים וליהנות ממידע יעיל ומגוון על מעגלי החיים השונים, כמו ינקות, זקנה, ועוד. באתר עומדים לרשות הגולשים גם שאלות נפוצות במגוון נושאים, אופציה להצטרפות לשירותי מאוחדת, חדשות מאוחדת, מידע מפורט בנושא אורח חיים בריא, אופציה להשארת חוות דעת אישית של הלקוח, לתשומת לב נציגי השירות ומנהלי האתר, אפשרות לעדכון פרטים אישיים, ועוד.

באתר מאוחדת ניתן גם להתעדכן בכל הנוגע לרשת המרפאות "מאוחדת משלימה", המציעה מודלי טיפול ייחודיים, המותאמים לתורת רפואת המזרח ולשיטות טיפול מסורתיות אחרות, לצד ליווי והנחייה רפואיים מתקדמים. מסגרת השירות מאפשרת למבוטחים המעוניינים בכך ליהנות ממגוון טיפולים משלימים תחת המטריה הרפואית הרחבה של מאוחדת. לקבלת מידע על מגוון מרפאות הרשת, לקבלת מידע על צוות המטפלים במרפאות, ולמידע מפורט על הטיפולים המסופקים במסגרת מאוחדת משלימה, פנו לאתר מאוחדת.

מאוחדת שירות לקוחות – מספר טלפון
– מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של מאוחדת עומד לרשות הלקוחות 24 שעות ביממה, בטלפון *3833. במוקד ניתן להזמין תור לרופא ולבדיקות שונות, לקבל מידע על ביטוחי מאוחדת, ולהיעזר בנציגי השירות בכל בקשה או שאלה.
המוקד פעיל 24 שעות ביממה, להוציא שבתות וחגים.
ביום שישי המוקד פעיל עד לשעה 14.00
במוצ"ש המוקד פעיל החל מהשעה 20.00
– מוקד התמיכה לאתר מאוחדת אונליין:
טלפון: : 1-800-354-321
המוקד פעיל בימים א' – ה' בין השעות 21.00 – 7.30
בימי שישי המוקד פעיל בין השעות: 13.00 – 07.30
– להזמנת רופא לביקור בית:
נטלי: *9101 או 1-700-505-066
מלר"ם: *5101או 1-700-703-500
ביקורופא: *6101
המוקדים זמינים 24 שעות ביממה.
– לפניות הציבור
בדואר: קופ"ח מאוחדת, אבן גבירול 124, תל אביב. מיקוד: 62038
בדואר אלקטרוני: [email protected]
בפקס: 03-5235335
בטלפון: 03-5202323
* בכל פנייה למחלקת פניות הציבור חובה לציין מספר ת.ז. של הפונה וכתובת.

מאוחדת שירות לקוחות – טיפ
בפנייה למוקד שירות הלקוחות של מאוחדת, מומלץ להיעזר באתר מאוחדת המעמיד לרשותכם מידע מקיף ומגוון שירותים, ולחסוך בזמן יקר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מאוחדת שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *