מטרופולין שירות לקוחות

מטרופולין שירות לקוחות

1900-72-4832
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
יום א'-ה': 7:30- 17:30
שישי וערבי חג: 8:00-14:00

מטרופולין שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת מטרופולין תחבורה ציבורית בע"מ נוסדה בשנת 2000 במטרה לקחת חלק בהליך הפתיחה של שוק התחבורה הציבורית בישראל לתחרות. משנת 2010 מטרופולין מפעילה את התחבורה הציבורית באזור השרון. המערך כולל כ – 100 קווים עירוניים ובין עירוניים, הפועלים באמצעות כ – 250 אוטובוסים חדישים. הקווים משרתים את הערים: הרצליה, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, רמת השרון ויישובי הסביבה. השירות כולל גם הפעלה של קווים בין עירוניים מהשרון לתל אביב. בשנת 2012 מטרופולין זכתה מחדש במכרז של משרד התחבורה להפעלה של מערך התחבורה הציבורית באשכול הנגב. במסגרת המכרז, מופעלים כ- 200 אוטובוסים עירוניים ואוטובוסים בינעירוניים. הקווים פעילים בין באר שבע לתל אביב, ואף בקווים האזוריים בבאר שבע, ערד, דימונה, ירוחם וכפרי הבדואים באזור.

חברת מטרופולין שמה לה למטרה להעניק שירות שוויוני לכלל לקוחותיה ולשפר את השירות ללקוחות בעלי מוגבלויות. במסגרת מאמצי ההנגשה של שירותי החברה ללקוחות בעלי צרכים מיוחדים, גם אתר האינטרנט של החברה זמין ומותאם לשירות כלל הלקוחות, כולל בעלי מוגבלויות. באתר החברה בכתובת www.metropoline.com ניתן לקבל מידע מפורט ולבצע מגוון פעולות. ביו היתר עומדים לרשותכם באתר שירותי מודיעין, שאלות נפוצות, מידע על עמדות שירות לרב קו, ועוד.

למידע אודות מסלולי קווים, לוחות זמנים ותעריפי נסיעה ניתן לפנות למוקד המידע הטלפוני של החברה בטלפון 5900*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
לפנייה באמצעות הדואר / דוא"ל / פקס:
קווי הדרום: החרושת 28, אור יהודה, מיקוד 60375 / [email protected] / 073-2634900
קווי השרון: נתיב האבות 3, כפר סבא, מיקוד 44277 / [email protected] / 073-2634938

מטרופולין שירות לקוחות – מספר טלפון
– למידע אודות מסלולי קווים, לוחות זמנים ותעריפי נסיעה ניתן לפנות למוקד המידע הטלפוני של החברה בטלפון 5900*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
– מחלקת אבדות:
קווי הדרום: במקרה של אובדן רכוש בקווי החברה באזור הדרום, ניתן לפנות למחלקת האבדות של מטרופולין בטלפון 03-6235918 .מחלקת האבדות של החברה ממוקמת בתחנה המרכזית בבאר שבע ופעילה בימים א' – ה' בין השעות 08:00-17:30. בימי שישי המחלקה פעילה בין השעות 07:00-13:30.
קווי השרון: במקרה של אובדן רכוש בקווי החברה באזור השרון, ניתן לפנות למחלקת האבדות של מטרופולין בטלפון 03-6235917 .המחלקה פעילה בימים א' – ה' בין השעות 07:30-14:30.

מטרופולין שירות לקוחות – טיפ
בפנייתכם לקבלת שירות לקוחות מחברת מטרופולין, מומלץ לנצל את האתר הידידותי והנוח שמעמידה החברה לרשות לקוחותיה ולחסוך בזמן יקר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מטרופולין שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *