מוקד מכבי

מוקד מכבי

1900-72-4753
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

מוקד מכבי – ערוצי שירות
מכבי שירותי בריאות מונה כיום למעלה משני מיליון חברים והיא נחשבת לבעלת השפעה מרובה על מערכת הבריאות בישראל. מכבי מחויבת למתן השירות הטוב ביותר ללקוחותיה, ולפעילות לקידום הבריאות והרפואה המונעת, תוך שמירה מקסימלית על הקווים המנחים את מכבי כמו איכות רפואית, יעילות ואיזון כלכלי לכל אורך הדרך. החזון של מכבי הוא להמשיך ולקדם את בריאות מבוטחיה, להעניק רפואה מותאמת אישית לכל אחד מהם ולטפח מצוינות בכל התחומים, ובראשם איכות הרפואה, רמת הידע ואיכות השירות.

לרשות חברי מכבי עומד מוקד שירות מסביב לשעון "מכבי ללא הפסקה" בטלפון *3555. המוקד עומד לרשות הלקוחות 24 שעות ביממה, לצורך זימון תור, בירורים במגוון נושאים, ומספק גם מוקד אחיות למקרה הצורך, כמו גם מגוון פתרונות לחברים השוהים בארץ או בחו"ל. מעבר לכך, מכבי מעמידה לרשות מבוטחיה מוקדי רפואה דחופה המשרתים את החברים בשעות בהן סניפי קופת החולים סגורים. באתר האינטרנט של מוקד מכבי – מכבי ONELINE בכתובת: www.maccabi4u.co.il ניתן לקבל מידע מקיף ומגוון שירותים, כולל איתור שירותי רופאים, אחיות, מכוני רנטגן, מכונים ומעבדות, מוקדי רפואה דחופה, בתי מרקחת, סניפים ומנהלות מחוז, מרפאות שיניים ברשת "מכבידנט", מרפאות מכבי טבעי, ועוד.

כמו כן, באמצעות האתר ניתן להזמין ביקור רופא בבית, לקבל מידע על סדנאות מכבי, לקבל מידע על מטפלים ועל חיסוני מטיילים, לבדוק את התיק הרפואי האישי, ולבצע פעולות כמו בירורי זכאות, זימוני תורים, קבלת התחייבויות ואישורים שונים, חידוש מרשמים שפג תוקפם, ועוד. שירות נוסף העומד לרשות הגולשים באתר הינו עיון במגזינים מגוונים בנושאים שונים כמו ילדים, בריאות האישה, לידה וילוד, תזונה, כושר ומשקל, ועוד. מעבר לכך, ניתן לפנות למוקד מכבי באמצעות הפקס: 03-5143822 או באמצעות הדואר לכתובת: מכבי שירותי בריאות, נציבות פניות הציבור ת"ד 50493 תל אביב 6812509.

מוקד מכבי – מספר טלפון
– מוקד מכבי ללא הפסקה:
*3555 / 1700-50-53-53 / 3-5143999(0)-972+ (לשיחה מחו"ל)
שעות פעילות:
מוקד זימון התורים פעיל בימים א'-ה', במשך 24 שעות ביממה. בימי ו' המוקד פעיל עד לשעה 13:00. במוצ"ש המוקד זמין כשעה לאחר צאת השבת.
מוקד מידע ומוקד אחיות פעילים בכל שעות היממה.
– פניות הציבור: במקרים דחופים, ניתן לפנות אל מוקד מכבי ללא הפסקה בטלפון 3555*
לחילופין, ניתן לפנות לסניף מכבי הקרוב למקום מגוריכם במהלך שעות הפעילות. אופציה נוספת היא מילוי טופס מקוון באתר מכבי.
לשליחת פנייה לנציבות פניות הציבור באמצעות הדואר: מכבי שירותי בריאות, נציבות פניות הציבור ת"ד 50493 תל אביב 6812509.

מוקד מכבי – טיפ
אם הנכם מעוניינים לקבל שירות מנציגי שירות הלקוחות של מוקד מכבי, מומלץ לנצל תחילה את מגוון האופציות העומדות לרשותכם באתר האינטרנט של מכבי, וליהנות משירות עצמי מהיר ויעיל, שיאפשר לכם לחסוך בזמן יקר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מוקד מכבי? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *