מעריב טלפון

מעריב טלפון

1900-72-4772
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 07:00-14:00
שישי וערבי חג: 07:00-13:00

מעריב טלפון – סקירה כללית
עיתון מעריב הוא אחד העיתונים הותיקים ביותר בישראל. העיתון הוקם בשנת הקמת המדינה, שהיא ,1948 והוא למעשה היווה שיתוף פעולה של מספר עיתונאים, אשר פרשו מעיתון אחר גדול ומוכר בישראל – ידיעות אחרונות. כיום נחשב מעריב לעיתון גדול מבין ארבעת העיתונים השולטים בתחום העיתונאות בישראל ועם זאת הוא מצוי בקשיים לאורך זמן. העידן הדיגיטלי שינה את חוקי המשחק והעיתונאות הכתובה לא תמיד מצליחה להתחרות בהעברת המסרים הוירטואלית. כיום לעיתון מעריב ישנה גרסה דיגיטלית, של כלל התכנים המצויים בעיתון שבגרסה המודפסת והוא מוגש ללקוחות העיתון באמצעות אתר האינטרנט שלו בשם NRG. ניתן להירשם כמנוי לעיתון מעריב וכך להנות מגרסה מודפסת של העיתון, בכל בוקר עד לפתח הבית שלכם. לעיתון מעריב מספר מגזינים ומוספים בכל יום ובסוף השבוע. לבירור פרטים נוספים אודות העיתון או לגביי מנוי, ניתן לפנות למעריב טלפון.
מעריב טלפון מוקד – *2421.

מעריב – מספר טלפון
באמצעות התקשרות למעריב טלפון המוקד, תוכלו לקבל מידע נרחב אודות העיתון, הצעות מחיר למנויים, פרטים לגביי הגרסה הדיגיטלית של העיתון ואף רכישת מנוי לאחד מהעיתונים הנלווים של עיתן מעריב.
מעריב טלפון מוקד טלפוני הוא 03-7648500 או במספר המקוצר *6200.
שעות פעילות במעריב טלפון הן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 7:00 – 17:00. ובימי שישי וערבי חג בין השעות 7:00 – 13:00.
במספר טלפון של מעריב יענו לכם נציגי העיתון וישמחו למסור לכם מידע נרחב אודות מחירי המנויים השונים, הנחות והטבות בלעדיות לועדים וחברות ואפילו תוכלו להתקשר לשירות הלקוחות ולהתלונן על שירות או עיתון שלא הגיע, או התעכב הבוקר. מעריב טלפון ישמח לקבל את הפניות שלכם ולטפל בהן בהקדם האפשרי.

מעריב – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של מעריב מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – השעות העמוסות ביותר במעריב טלפון מוקד שירות הלקוחות הן שעות הבוקר המוקדמות. הסיבה לכך היא ששעות הבוקר הן שעות חלוקת העיתונים, ולכן בשעות האלה המוקד מקבל שיחות רבות בנוגע לעיתונים שאיחרו, לא הגיעו או הגיעו במצב לא טוב. לכן מומלץ שבמידה ופנייתכם למעריב טלפון שירות הלקוחות היא איננה דחופה, שתדחו אותה לשעות הצהריים, בהן המוקד הטלפוני של עיתון מעריב פנוי יותר לענות לשיחתכם וכך זמני ההמתנה יהיו קצרים בצורה משמעותית מאשר בבוקר.

טיפ שני – בהצטרפות למנוי מומלץ לבדוק את המבצעים הנוכחיים שמציעה מעריב. לא פעם עיתון מעריב יוצא במבצעי חודש ראשון חינם וללא התחייבות, או במבצע משותף עם מנוי לאחד המגזינים של העיתון. במידה ואתם מתעניינים במנוי לעיתון מעריב, חשוב שתבדקו מראש מהם המבצעים הקיימים, כדי שתוכלו לבקש את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מעריב טלפון? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *