לאומית שירות לקוחות

לאומית שירות לקוחות

1900-72-4790
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00-22:30
שישי וערבי חג: 7:00-13:00

לאומית שירות לקוחות – ערוצי שירות
לאומית מחויבת לסטנדרטים הגבוהים ביותר של שירותים רפואיים, שירות אופטימלי למבוטחים תוך חתירה תמידית לשיפור איכות השירות, מקצועיות בלתי מתפשרת, יחס אישי לכל לקוח, זמינות גבוהה ופריסה ארצית מלאה המאפשרת מתן שירות איכותי בכל מקום. כיום, כ – 720,000 מבוטחים נהנים משירותי בריאות מקצועיים, כ-320 מרכזים רפואיים עומדים לרשות הלקוחות, כ-150 בתי מרקחת של לאומית משרתים רק את מבוטחי לאומית, וכ- 1,000,000 בדיקות מנותחות במעבדות המתקדמות של לאומית בכל חודש.

באתר לאומית בכתובת: www.leumit.co.il, ניתן לקבל מידע מקיף ומפורט אודות רופאים, מנתחים, סניפים, מכונים, מעבדות, תרופות, בתי מרקחת, ציוד רפואי, מוקדי חירום, שירותי אשפוז, מרפאות שיניים, שירותי אופטיקה, זכויות, ביטוחים, ניתוחים, שירותים למגוון מצבים בחיים כמו היריון ולידה, ילדים ונוער, סטודנטים וחיילים משוחררים, גיל הזהב, ועוד. כמו כן, ניתן לקבל מידע בנושאי רפואה משלימה, בריאות האישה, ביטוח נסיעות לחו"ל, תזונה ודיאטה, ספורט ואורתופדיה, קידום בריאות, מתכונים, טיפים, ועוד. באמצעות האתר ניתן גם ליצור קשר עם נציגי שירות הלקוחות של מאוחדת. ניתן לפנות גם למוקד פניות הציבור של לאומית באמצעות טופס מקוון המופיע באתר.
שירות ייחודי נוסף באמצעות האתר הוא ייעוץ עם רופאי לאומית, ללא תשלום, ללא תור ובפרטיות מלאה. ניתן לשלוח מגוון שאלות בנושאים רפואיים שונים ולקבל תשובה מרופא היישר אל כתובת המייל האישית שתזינו.

לאומית שירות לקוחות – מספר טלפון
– מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של לאומית עומד לרשותכם לכל פנייה, כולל זימון תורים, ייעוץ, מידע אודות ביטוחים, מידע אודות ביטוחי נסיעות לחו"ל, ועוד.
טלפון: 507* / 1-700-507-507
מוקד שירות הלקוחות פעיל בימים א' – ה' בין השעות 7:00 – 22:30 , בימי שישי ובערבי חג בין השעות 7:00 – 13:00 ובמוצ"ש משעה לאחר צאת השבת ועד חצות.
– לפניות הציבור:
באמצעות הפקס: 03-6949614
באמצעות הדואר: כתובת: פניות הציבור – לאומית שירותי בריאות, שפרינצק 23 תל אביב
באמצעות טופס מקוון באתר לאומית
לפנייה לנציבת קבילות הציבור לחוק ביטוח בריאות ממלכתי במשרד הבריאות:
טלפון: 5400*, 08-6241010
פקס: 02-5655969
דואר: מגדלי הבירה, קריית הממשלה, רח’ ירמיהו 39, ירושלים.
המוקד פעיל בימים א' – ה', בין השעות 08:00-18:00, ביום ו' המוקד פעיל בין השעות 08:00-13:00.
– ועדת ערר
בכל מקרה בו הנכם סבורים שאינכם מקבלים שרות רפואי כפי המגיע לכם על פי חוק ביטוח הבריאות הממלכתי או על פי תכנית השב"ן – הביטוח המשלים של לאומית, הנכם רשאים להגיש בקשת ערעור לוועדות הערר של לאומית דרך המרכז הרפואי של לאומית אליו הנכם משתייכים.

לאומית שירות לקוחות – טיפ
בפנייה לקבלת שירות, מומלץ ביותר לנצל את מגוון האופציות שמעמידה לאומית לרשות לקוחותיה באתר הרשמי ולחסוך בזמן יקר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם לאומית שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *