בנק איגוד שירות לקוחות

בנק איגוד שירות לקוחות

1900-72-4826
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 07:00-23:00
שישי וערבי חג: 07:00-14:00

בנק איגוד שירות לקוחות
בנק איגוד הינו הבנק השישי בגודלו בישראל. הבנק מספק שירותי בנקאות ללקוחות פרטיים ועסקיים בלמעלה מ36 סניפים בכל רחבי הארץ.
למגזר הלקוחות הפרטיים מספק בנק איגוד ניהול חשבון באופן שוטף, ייעוץ השקעות, השקעות בני"ע, ייעוץ בשוק ההון, כרטיסי אשראי, הלוואות, פיקדונות ועוד. למגזר העסקי מסייע הבנק במימון פעילות שוטפת, הלוואות לכל מטרה, מימון פרויקטים וליווי בענף הנדל"ן.

בנק איגוד שירות לקוחות – ערוצי שירות
בנק איגוד שם לו למטרה לשפר ולייעל את מתן השירות עבור הלקוחות. לכן, הוא מעמיד לרשותם כמה ערוצי שירות על מנת לקבל מידע וליצור קשר:
– ערוץ השירות המרכזי הינו אתר האינטרנט של הבנק בכתובת: http://www.unionbank.co.il/. באתר מידע על סוגי חשבונות, כרטיסי אשראי, פיקדונות וחסכונות, ייעוץ פנסיוני וייעוץ השקעות, מסחר בני"ע, שירות בנקאות ישירה באמצעות האינטרנט הטלפון או הסלולר, הטבות למנויים בערוצי בנקאות ישירה, איתור סניפים, תעריפוני עמלות, סקירות והמלצות בשוק ההון ועוד. בנוסף, מאפשר בנק אגוד ללקוחותיו לצפות בחשבון באמצעות האינטרנט, 24 שעות ביממה. על ידי הקלקה על "החשבון שלי" ניתן לקבל מידע עדכני אודות החשבון ולבצע פעולות שונות.
– ערוצי שירות נוספים הם המוקדים הטלפוניים של הבנק: מוקד המכירות ללקוחות כל הבנקים, "אגוד ישיר"- מוקד טלפוני ללקוחות מנויים, ומוקדי התמיכה הטכנית לשירותי האינטרנט.
– כל הערה, תלונה או בקשה ניתן להפנות למחלקה לפניות הציבור של בנק איגוד בטלפון, בפקס, במייל או באמצעות כתובת למשלוח מכתבים: בנק אגוד- היחידה לפניות הציבור, אחוזת בית 6-8, תל אביב 65143.

בנק איגוד שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד מכירות ללקוחות כל הבנקים פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-21:30 ובימי ו' בין השעות 08:00-13:00, בטלפון: 3210*.
– "איגוד ישיר", מוקד טלפוני ללקוחות מנויי בנק איגוד פעיל באמצעות נציג שירות בימים א'- ה' בין השעות 07:00-23:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:00-14:00, בטלפונים: 5757* או 1700-700-017 (ללקוחות מנויים) ובמספר 03-7953091 (ללקוחות שאינם מנויים).
– מוקד תמיכה אינטרנטית (שינוי סיסמא ותמיכה טכנית) פעיל בימים א'- ה' בין השעות 06:00-24:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 06:00-14:00 בטלפון: 03-9544144.
– ניתן לפנות למחלקה לפניות הציבור, באמצעות הטלפון: 03-5191539, מספר הפקס: 03-7956931 או באמצעות טופס מקוון באתר.

בנק איגוד שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: ניתן להוריד את אפליקציית איגוד למכשיר האייפד וליהנות מגישה לחשבון בכל מקום. להורדת האפליקציה יש להיכנס לקטגורית "בנקאות בסלולר" ולסרוק את הברקוד המופיע מצד שמאל.
טיפ שני: מומלץ להצטרף לערוצי הבנקאות הישירה של הבנק וליהנות מהטבות השמורות רק למצטרפים. ניתן לקבל הנחות בהעברות כספיות, פטור מעמלות במסחר בניירות ערך ישראלים, 50% הנחה על עמלת חליפין במסחר במטבע חוץ ועוד.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם בנק איגוד שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

One Response to בנק איגוד שירות לקוחות

  1. מאת סופיה:

    רוצה לתת פרטים של חברות ביטוח שלא יהיה תאונת דרכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *