הוט שירות לקוחות

הוט שירות לקוחות

1900-72-4734
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 08:00-19:00
שישי: 08:00-13:00

Hot טלפון שירות לקוחות
חברת Hot הינה קבוצת תקשורת המציעה ללקוחותיה שירותי טלוויזיה, אינטרנט מהיר, שירותי סלולרי באמצעות החברה בת (Hot mobile)ושירותי טלפון קווי מתקדמים. לחברה מעל 680 אלף לקוחות רק בתחום הטלפון הקווי ובסך הכול מונה קהל לקוחותיה כ-1.3 מיליון בתי אב בישראל. שירותי הטלפון הקווי של Hot מבוססים על טכנולוגיה מתקדמת המורכבת על גבי תשתית הכבלים.

Hot טלפון שירות לקוחות – ערוצי שירות
– חברת Hot נמצאת בתהליך מתמשך של שיפור השירות עבור לקוחותיה, בין אם מדובר בהגדלת מערך נציגי השירות, תמיכה טכנית בטלפון או שירותי תמיכה במייל או בפייסבוק – Hot משתדלת להיות זמינה עבור לקוחותיה בכל עת. ערוץ השירות המרכזי לקבלת מידע אודות השירותים השונים הינו אתר האינטרנט של Hot בכתובת: http://www.hot.net.il/. באתר פירוט מסלולים ללקוחות Hot, מידע על שירותים טלפוניים מתקדמים כגון: שיחה מזוהה, חסימת שיחות, תא קולי וכדומה, מידע על פעולות שונות שניתן לבצען דרך האתר, מחירוני טלפון ועוד.
– תמיכה טכנית: לרשות הלקוח מספר אפשרויות לקבלת תמיכה טכנית לשירותי הטלוויזיה האינטרנט או הטלפון:
• ניתן לפנות לצוות Hot באמצעות טופס מקוון
• ניתן להפעיל את המערכת לשירות עצמי באתר האינטרנט
• ניתן להזמין שיחה חוזרת עם נציג שירות והנציג יחזור אליכם בהקדם
• ניתן לשאול שאלה דרך האתר ולקבל תשובה מידית
– הוט מפעילה שני מוקדים נוספים לקבלת שירות: מוקד שירות לקוחות ומוקד שירות לקוחות ותמיכה ללקוחות עסקיים בטלפון ובפקס. בנוסף, ניתן ליצור קשר עם Hot באמצעות כתובת למשלוח מכתבים: יהושוע הצורף 13, ב"ש, מיקוד: 84899.

Hot טלפון שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד שירות הלקוחות של המרכזי בטלפונים: 6900* או 1800-700-700 פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-19:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-13:00. ניתן לפנות גם באמצעות הפקס שמספרו: 700-7011801-.
– מוקד התמיכה הטכנית בטלפונים: 6900* או 1801-700-700 פעיל לאורך כל השבוע, 24 שעות ביממה.
– מוקד שירות הלקוחות ותמיכה טכנית לעסקים זמין לרשות הלקוחות בטלפונים: 6900* או 1801-706-939. מוקד שירות הלקוחות פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-19:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-13:00 ומוקד התמיכה הטכנית פעיל 24 שעות ביממה.

Hot טלפון שירות לקוחות- טיפים שימושיים
טיפ ראשון: לקוחות יכולים לחפש מספרי טלפון של מנויים באתר לפי שם מלא או שם עסק. כדי ליהנות מהשירות יש ללחוץ על קטגורית "מודיעין".
טיפ שני: מומלץ לעקוב בדקדוק אחרי החשבוניות שלכם בהוט. לא פעם נופלת טעות באחת החשבוניות שעלולה לעלות לאחד הצדדים ביוקר.
טיפ שלישי: מוקד שירות הלקוחות של הוט ידוע כעמוס ברוב המקרים. אם ברצונכם לייעל את מתן השירות באפשרותכם לפנות לאחת מאפשרויות השירות העצמי באתר האינטרנט או לנסות לקבל מענה לשאלתכם דרך ממשק "יש לך שאלה".

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם הוט שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *