הראל שירות לקוחות

הראל שירות לקוחות

1900-72-4755
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00 – 16:00
שישי: לא ידוע.

הראל שירות לקוחות
קבוצת הראל היא אחת מקבוצות הביטוח והפיננסיים המובילות בישראל. חברת הראל הינה בעלת ניסיון וותק רב שנים הן בהענקת שירות למגזר הפרטי והן בנתינת שירותים למגזר העסקי. הראל מציעה ללקוחותיה שירותים מגוונים בכל קשת תחומי הביטוח, הגמל, החיסכון והפיננסים: ביטוח בריאות, ביטוח חיים, קופות גמל, קרנות השתלמות ונאמנות, ניהול תיקי השקעות, תעודות סל ושירותים פיננסיים נוספים.

הראל שירות לקוחות – ערוצי שירות
כקבוצה מובילה במשק הישראלי, הראל עושה כל שביכולתה על מנת לספק ללקוחותיה שירות ראוי לשמו. אשר על כן, היא מפעילה כמה וכמה ערוצי שירות באמצעותם ניתן ליצור קשר ולקבל מידע אודות השירותים השונים:
– ערוץ המידע העיקרי הינו אתר האינטרנט של קבוצת הראל שכתובתו: www.harel-group.co.il. באתר מידע על סוגי הביטוח של הקבוצה, מסלולי פנסיה, השתלמות וחסכון, מידע אודות ניהול תיקי השקעות ותעודות סל, שירות מעקב אחר תביעות, נותני שירות נפוצים, הורדת טפסים במגוון תחומים, מחשבונים מגוונים ואפשרות לשלוח פניה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון. כמו כן, ניתן להתחבר ל"אזור האישי" ולצפות בנתונים בתחומי ביטוח חיים, ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח תאונות אישיות, הלוואות ועוד.
– לקבוצת הראל מוקדי שרות לקוחות בשלושה תחומים: ביטוח, פנסיה גמל וחסכון ותחום הפיננסים. ניתן לקבל פרטים אודות כל אחד מהמוקדים באתר האינטרנט של הקבוצה.
– במידה ואינכם שבעי רצון מהשירות שניתן לכם וברצונכם לפנות לקבוצת הראל ניתן ליצור קשר עם הממונה לפניות הציבור עו"ד אפרת אולברג- גרטל, באמצעות הדוא"ל, הטלפון, הפקס או באמצעות הכתובת: בית הראל, רח' אבא הלל 3, ת.ד. 1951 רמת גן, מיקוד: 5211802.

הראל שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד שירות לקוחות כללי בתחום הביטוח פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-16:00 בטלפון: 03-7547777 או 2735*.
– מוקד תמיכה לשירותי האינטרנט פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-16:00 בטלפון: 03-7547060.
– מוקד בירור מצב תביעה פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:30-16:00 בטלפון שמספרו: 03-9294000.
– ניתן לפנות ללשכה לפניות הציבור באמצעות הדוא"ל, בכתובת: [email protected], באמצעות הטלפון: 03-7547823/8 או באמצעות הפקס: 03-7348114.

הראל שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: במידה ושלחת לאחרונה פקס לקבוצת הראל תוכל לבדוק בקלות האם הוא הגיע באמצעות השירות החדש שמציעה החברה. כל שעליך לעשות הוא להקליק על "האם הפקס ששלחתי הגיע?", להזין את מספר תעודת הזהות והמערכת תודיע לך כעבור מספר שניות האם הפקס התקבל.
טיפ שני: מתלבט לגבי בחירת מסלול חסכון? מבולבל מכל האפשרויות? קבוצת הראל מפעילה עבורך מערכת תומכת החלטה. המערכת תציג לך מספר שאלות שיכוונו אותך לבחירת מסלול ההשקעה המתאים לך. ניתן להגיע לשירות באמצעות הקלקה על "כלים נפוצים" ולאחר מכן- "איזה מסלול חסכון מתאים עבורי?"

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם הראל שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *