הפניקס שירות לקוחות

הפניקס שירות לקוחות

1900-72-4764
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00 – 17:00
שישי: לא ידוע.

הפניקס שירות לקוחות
חברת הפניקס היא חברת ביטוח המספקת ללקוחותיה מגוון שירותים בתחום הביטוח, החיסכון, הפנסיה ושוק ההון. בין מוצרי החברה ניתן למנות את ביטוח הבריאות, ביטוח דירה, ביטוח חיים, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, פוליסת חיסכון, ביטוח מנהלים ומגוון ביטוחים נוספים בהתאמה אישית. בנוסף לחבילת הביטוח הבסיסית, מעניקה הפניקס מוצרים נלווים לביטוח כגון: ייעוץ רפואי ובדיקות חדשניות לאיתור מוקדם של מחלות במסגרת ביטוח הבריאות, שירותי תיקונים קלים לבית במסגרת ביטוח דירה, ביטוח מבנה במסגרת ביטוח המשכנתא ועוד ועוד.

הפניקס שירות לקוחות – ערוצי שירות
הפניקס עושה כל שביכולתה כדי להעניק ללקוחותיה שירות יעיל ואיכותי ודאגה לביטחונם בכל תחומי החיים. לקוחות החברה יכולים לפנות לקבלת שירות בכמה דרכים:
– ערוץ השירות המרכזי הינו אתר האינטרנט של החברה בכתובת: http://www.fnx.co.il/. באתר מידע מקיף אודות שירותי החברה, אפשרות לקבלת הצעת מחיר, איתור נותני שירות, מידע בנוגע להגשת תביעות, בירור תנאי פוליסה, טפסים שימושיים, מחשבונים ואפשרות ליצור קשר עם נציג שירות באמצעות טופס מקוון.
בנוסף, יכולים הלקוחות להתחבר ל"אזור שלי" ולצפות במידע אישי הנוגע לחשבונם בפניקס.
– ערוצי שירות נוספים הם המוקדים הטלפוניים: מוקד שירות לקוחות מרכזי המטפל בנושאים כלליים ובתביעות, ומוקד טלפוני לדיווח על תאונות רכב, 24 שעות ביממה.
– כתובת הפניקס למשלוח מכתבים ופניות הציבור בנושאים שונים: רחוב רחבעם זאבי 2, גבעת שמואל. ניתן לפנות למחלקה לפניות הציבור גם באמצעות הפקס שמספרו: 03-7336950, כתובת הדוא"ל למשלוח פניות: [email protected] בכל פניה יש לצרף את מספר הפוליסה או מספר תעודת הזהות ופרטי התקשרות.

הפניקס שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד קשרי לקוחות וטיפול בתביעות פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-17:00 בטלפונים: 3455* או 03-7332222.
– שעות קבלת קהל במשרדי הפניקס: בימים א'- ה' בין השעות 08:00-15:00. טלפון במשרד: 03-7332020 . ניתן לפנות למשרד גם באמצעות הדוא"ל: [email protected]
– מוקד תאונות רכב, 24 שעות ביממה 5070*.
– מוקד מכירות למוצרי הפניקס בטלפון 3455*, פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-20:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-14:00.
– מספרי פקס חשובים למשלוח פניות:
• פקס ביטוח פניקס זהיר/צעיר 03-7336914
• פקס ביטוח חסכון ארוך טווח 03-7336948
• פקס ביטוח בריאות פרטי 03-7336948
• פקס ביטוח בריאות קולקטיבי + ביטוח שיניים 03-7336946

הפניקס שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: לצד מידע על ביטוחים שונים, באתר האינטרנט של הפניקס תוכלו להיעזר גם במידע שימושי המכיל תשובות לשאלות נפוצות. כדי להגיע למידע, יש להקליק על קטגורית "מידע שימושי".
טיפ שני: כדאי להציץ בחבילות המשולבות שמעניקה חברת הפניקס למבוטחיה, החבילות המשולבות מקנות כמה פתרונות ביטוחיים תחת קורת גג אחת. ניתן להגיע לקטגוריה באמצעות הקלקה על "חסכון ופנסיה".

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם הפניקס שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *