הנתיב המהיר שירות לקוחות

הנתיב המהיר שירות לקוחות

1900-72-4815
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 07:00 - 18:00
שישי וערבי חג: 07:00 - 12:00

הנתיב המהיר שירות לקוחות – ערוצי שירות
הנתיב המהיר בכניסה לעיר תל אביב הינו ניסיון ראשוני וייחודי מסוגו בישראל, אשר מתבסס על הצלחות דומות ברחבי העולם, ואשר מטרתו לייעל את זרימת התנועה באמצעות מגוון אמצעי תחבורה וכלכלה. הכביש משתרע לאורך כשלושה עשר קילומטרים, ממחלף נתב"ג ועד אחרי מחלף קיבוץ גלויות. בקטע שבו מתרכזים מרבית עומסי התנועה בין נתב"ג לבין נתיבי איילון, נסלל נתיב נוסף, המיועד בעיקר לתחבורה ציבורית, לרכבים רבי נוסעים ולמנויים המשלמים את אגרת הנסיעה. החברה הממשלתית – חברת כביש חוצה ישראל בע"מ, מונתה על ידי ממשלת ישראל לממונה על פרויקט זה. במסגרת המינוי מפקחת הרשות הממונה על פעילות הזכיין, גביית אגרות, תפעול, תחזוקה, ועוד. אתר הרשות הממונה:.www.hozeisrael.co.il יתרונות הנתיב המהיר מתמקדים בתעדוף השימוש בתחבורה הציבורית, בחיסכון בזמני נהיגה יקרים בשעות עומס בכבישים, בקידום הנסיעה בכלי רכב בעלי תפוסה גבוהה, בחיסכון רב בעלויות חניה, בצמצום רמת זיהום האוויר במרכזי הערים, בחיסכון בצריכת דלק, ועוד. באתר החברה בכתובת www.fastlane.co.il ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות, לקבל מידע, לבצע מגוון פעולות, להוריד טפסים ולשלם חשבוניות שהגיעו בדואר, גם ללקוחות שאינם מנויים. בין הטפסים הניתנים להורדה: הרשאה לחיוב חשבון, ייפויי כוח שונים, הסכם הצטרפות, ועוד. ללקוחות מנויים ניתנת האפשרות להדפיס חשבוניות, לשנות פרטים אישיים, לצפות בנסיעות שבוצעו במהלך החודש ולעדכן פרטי רכב.
בין השירותים העומדים לרשותכם על ידי הנתיב המהיר:
– שירות "חנה וסע"
שירות אוטובוסים אשר מופעל בתדירות גבוהה ממתחם החנייה לסביבת העיר תל אביב ולמתחם הבורסה ברמת גן, ובחזרה. שירות החניה במתחם ושירותי האוטובוסים ניתנים ללא תשלום.
– חניון, קפה ונקודת מפגש
לרשותכם חניון בעל קיבולת של כ – 2000 כלי רכב, בו ניתן להשאיר את הרכב למשך היום ללא תשלום.

הנתיב המהיר שירות לקוחות – מספר טלפון
הנתיב המהיר מפוקח באמצעות צוות הפיקוח במשך 24 שעות ביממה. במקרי הצורך, צוות הפיקוח יוצר קשר עם גורמים רלוונטיים כמו כוחות חירום, צוותי סיור, גרירה, אבטחה, ניקיון ופינוי.
מוקד שירות הלקוחות פעיל בימים א'-ה' בין השעות 07:00 – 18:00.
בימי ו' וערבי חג המוקד פעיל בין השעות 07:00 – 12:00
טלפון: 3633*
טלפון נוסף073-2100400 :
פקס03-9169838 :

הנתיב המהיר שירות לקוחות – טיפ
באתר הרשמי של הנתיב המהיר ניתן לבצע מגוון פעולות ולקבל מידע, כך שניתן לחסוך זמן יקר ולבצע את הדרוש באופן עצמאי באתר. במידה והנכם פונים למוקד השירות הטלפוני של הנתיב המהיר, הצטיידו מראש בפרטי הזיהוי הרלוונטיים, על מנת שנציגי השירות יוכלו לספק לכם שירות מהיר ויעיל.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם הנתיב המהיר שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *