עלית / שטראוס שירות לקוחות

עלית / שטראוס שירות לקוחות

1900-72-4760
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:30 - 18:30
שישי: 8:30 - 13:00

עלית / שטראוס שירות לקוחות – ערוצי שירות
קבוצת שטראוס הינה חברת מזון ומשקאות בינלאומית, אשר פועלת לשיפור אורח החיים של צרכנים בכל רחבי העולם. בסיס הבית של קבוצת שטראוס ממוקם במדינת ישראל, בה היא מהווה את חברת המזון הגדולה ביותר. קבוצת שטראוס מנהלת חמישה עסקים: שטראוס ישראל, שטראוס מים, מקס ברנר, שטראוס קפה ופפסיקו שטראוס מטבלים וממרחים. שטראוס ישראל פועלת במגוון תחומים, כולל מוצרי חלב, סלטים טריים, ממתקים, חטיפים מלוחים, קפה, מים, דבש, שמן זית, ועוד. מותגי החברה, כולל דנונה, יטבתה, יד מרדכי, שטראוס מים, טעם הטבע, אספרסו עלית, קפה מחוץ לבית, שוקולד עלית, מקס ברנר, ועוד, תופסים מעמד בולט בשוק המזון הישראלי, ומהווים בחירה מועדפת בקרב שכבות נרחבות בציבור הצרכנים הישראלי. שטראוס ישראל מפעילה כעשרים אתרים, כולל מרכזים לוגיסטיים ואתרי ייצור בכל רחבי הארץ, מצפון לדרום.

חברת שטראוס קפה הינה מחברות הקפה הממותג האהובות בעולם. מותגי הקפה שלה מובילים בישראל ובברזיל, ובעלי נוכחות בולטת בשוק הקפה גם בפולין, ברומניה, בסרביה, ברוסיה ובאוקראינה.
חברת שטראוס מים הינה חברה בין לאומית המתמחה באספקת פתרונות למי שתיה מטוהרים. החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של ברי מים ידידותיים לסביבה הכוללים מים חמים וקרים לשימוש משרדי וביתי.

השותפות בתחום המטבלים הטריים והסלטים שנחתמה בין שטראוס לחברת פפסיקו, הובילה לבנייתן של שתי חברות מצליחות: סברה בצפון אמריקה, ואובלה, שהינה בראשית דרכה באוסטרליה ובמקסיקו.
חברת מקס ברנר מנהלת שוקולד ברים ומסעדות, חלקם בבעלות ואחרים בזכיינות. כל סניף של החברה כולל גם חנות קמעונאית קטנה אשר מציעה את מותג השוקולד הפופולארי הנמכר באריזות מעניינות ואהודות. המותג כולל כיום 52 סניפים ברחבי העולם, מתוכם 35 סניפים באוסטרליה, 6 סניפים בישראל, 5 סניפים בארה"ב, 3 סניפים בסינגפור, שני סניפים ביפן וסניף אחד ברוסיה.
קבוצת שטראוס דוגלת במתן שירות אכפתי לכל צרכן. באתר הקבוצה בכתובת www.strauss-group.co.il ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות של הקבוצה באמצעות צ'אט. כמו כן, ניתן לקבל באתר מידע רב על הקבוצה, על תחומי פעילותה בארץ ובעולם, על מניית שטראוס, ועוד. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם נציגי השירות באמצעות עמוד הפייסבוק של קבוצת שטראוס. המוקד הטלפוני של החברה פעיל בימים א'-ה' בין השעות 8:30 – 18:30, וביום שישי, בין השעות 8:30 – 13:00. מעבר לכך, ניתן ליצור קשר באמצעות הדואר, עבור: שירות צרכנים הסיבים 49, ת.ד 194, פתח תקוה 49517.

עלית / שטראוס שירות לקוחות – מספר טלפון
– שירות צרכנים 1800-777-777
– שירות צרכנים 077-2704100
– חיוג באותיות: 1800-שטראוס
– מוקד חבילות שי: 1800-707-800
– פניות קמעונאים: 1800-606-606

עלית / שטראוס שירות לקוחות – טיפ
נציגי השירות של קבוצת שטראוס עומדים לרשותכם למתן שירות אופטימלי במגוון ערוצי שירות. אתם מוזמנים לעשות שימוש באופציות העומדות לרשותכם באתר החברה ולחסוך בזמן יקר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם עלית / שטראוס שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

יש 2 תגובות לעמוד עלית / שטראוס שירות לקוחות

  1. מאת רן ביטון:

    השרות גרוע אפילו אפשר להגיד שיצרתם תקדים בשרות גרוע אפילו יס והוט שהם שיא בשרות גרוע אתם שברתם אותם לחכות חמישה ימים לתכנאי ואם אתה מאחר ביותר מחמש דקות הטכנאי עוזב את המקום וצריך לחכות עוד שבוע בושה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *