בנק דיסקונט שירות לקוחות

בנק דיסקונט שירות לקוחות

1900-72-4774
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00 - 23:00
שישי וערבי חג: 7:00 - 14:00

בנק דיסקונט שירות לקוחות
קבוצת בנק דיסקונט היא קבוצה ותיקה המפעילה מגוון שירותים פיננסיים ללקוחות פרטיים ועסקיים באמצעות בנקאות ישירה ובנקאות מקוונת באתר האינטרנט. פעילות הבנק בישראל פרוסה על פני תחומים רבים: הנפקה ושיווק כרטיסי אשראי, ניהול תיקי השקעות, ייעוץ בנושא משכנתאות, הלוואות מסוגים שונים ועוד.
בנק דיסקונט מוביל את חווית השירות האישי והאנושי בקרב בנקים בישראל, ומעוניין לספק ללקוחותיו פתרונות בנקאים יעילים ומגוונים.

בנק דיסקונט שירות לקוחות – ערוצי שירות
– ערוץ השירות המרכזי של בנק דיסקונט הינו אתר האינטרנט בכתובת: www.discountbank.co.il. באתר מידע על פיקדונות, תכניות חסכון והלוואות, מסלולי הלוואות משכנתא והלוואות לכל מטרה, מידע אודות סניפי דיסקונט, מחשבונים שונים, בנקאות ישירה בסלולר, ב- SMS בטלפון ובדואר, שירותים מיוחדים כגון הזמנת פנקסי צ'קים, שאלות נפוצות, תשלום חשבונות, סרטונים ועוד. בנוסף למידע המופיע באתר, ניתן להתחבר לאזור האישי ולבצע מגוון פעולות באמצעות האינטרנט במקום בסניף הבנק. בכל שאלה או פניה ניתן ליצור קשר עם נציג שירות באמצעות המוקד הטלפוני או באמצעות שליחת טופס מקוון.
– בטלבנק שירות אישי ניתן לקבל מידע אודות חשבונכם ולבצע פעולות בנקאיות שונות, למשל: קבלת הלוואות, בירור יתרות, ביצוע הפקדות ומשיכות ועוד. במידה והנכם מעוניינים בשירות הזמין לאורך כל שעות היממה, ללא צורך להמתין לבנקאי באפשרותכם לפנות למענה הקולי הממוחשב.
– "הסניף הישיר" סניף בנק של דיסקונט המאפשר ללקוחות לקבל מידע ולבצע פעולות ללא המתנה בתור.
– מוקד התמיכה הטכנית מספק מענה בכל הנוגע לתפעול האתר והגלישה באינטרנט בשעות הפעילות.
– מרכז פניות לקוחות מרכז כל שאלה, בקשה או תלונה שלא באו על סיפוקן באחד ממוקדי שירות הלקוחות. ניתן ליצור קשר באמצעות הטלפון, הפקס או באמצעות דואר ישראל בכתובת: בנק דיסקונט- מרכז פניות לקוחות רח' הרצל 156, תל אביב, 68101.

בנק דיסקונט שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– טלבנק שירות אישי פעיל בימים א'-ה' בין השעות 07:00-23:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות בין השעות 07:00-14:00, בטלפונים: 6111* או 03-9439111.
– מרכז התמיכה הטכנית פעיל בימים א'-ה' בין השעות 07:00-23:00 ברציפות ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:00-14:00 בטלפון: 03-9439191.
– מרכז פניות לקוחות פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-15:45 בפקס: 03-5158998, בכתובת הדואר למשלוח מכתבים או באמצעות טופס מקוון באתר.
– מענה לפניות בנושאי משכנתא זמין בימים א'-ה' בין השעות 08:00-21:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-14:00 בטלפונים: 2009* או 1700-702-222.

בנק דיסקונט שירות לקוחות – טיפ
במידה ואתם סטודנטים תוכלו להצטרף לאחד מסניפי הבנק הנמצאים בקמפוסים של האוניברסיטאות המובילות: אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת הר הצופים או אוניברסיטת תל אביב. בסניפי הבנק ניתן לבצע מגוון פעולות בנקאיות וכן לקבל ייעוץ בנושא משכנתאות.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם בנק דיסקונט שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *