סיטיפס שירות לקוחות

סיטיפס שירות לקוחות

1900-72-4824
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00-19:00
שישי וערבי חג: 7:00-13:00

סיטיפס שירות לקוחות – ערוצי שירות
קבוצת סיטיפס הינה הזכיינית להקמת הקו הראשון של הרכבת הקלה ולהפעלתו למשך 30 שנה. סיטיפס מביאה אל הבירה עוצמה כלכלית, קדמה טכנולוגית במיטבה ותודעת שירות ברמה אחרת. קבוצת סיטיפס מורכבת מחמש חברות שונות, מישראל ומחו"ל, אשר כולן בעלות רקורד עשיר של ביצוע פרויקטים בקנה מידה מרשים ובהצלחה מרובה, אם באופן כללי, ואם בתחום התחבורה באופן ספציפי. באתר הרשמי של סיטיפס בכתובת www.citypass.co.il ניתן לקבל מידע, לבצע פעולות וליצור קשר עם נציגי השירות של חברת סיטיפס. למשלוח דואר: סיטיפס בע"מ – הרכבת הקלה בי-ם דרך ענתות, דיפו מרכז הרכבת הקלה, ת.ד. 44263 ירושלים 9144101. מרכז השירות של סיטיפס ממוקם בסמיכות לתחנת הרכבת תחנת הדווידקה. כתובת: בנין כלל רחוב יפו 97 בקומת הכניסה. בעמדת שירות זו ניתן לקבל מידע מקיף אודות לוחות זמנים, תוואי הנסיעה, תעריפי נסיעה, רכישת כרטיסים באופן מקוון, עלוני מידע, אבדות, מועדון הלקוחות, כרטיס חכם, ועוד. המוקד פעיל בימים א' – ה', בין השעות 17:00 – 09:00, ובימי ו' וערבי חג, בין השעות 13:00 – 09:00. מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של חברת סיטיפס עומד לרשותכם בטלפון: 0722564333 / *3686.

סיטיפס שירות לקוחות – מספר טלפון
חברת סיטיפס רואה עצמה מחויבת לספק ללקוחות הרכבת הקלה את השירות היעיל והמקצועי ביותר. כחלק ממערך השירות המפותח של החברה הוקם מוקד השירות הטלפוני, מאחוריו עומדים נציגי שירות מקצועיים, אדיבים ומיומנים שישמחו לספק לכם מידע מקיף אודות מיקום התחנות, לוחות זמנים, תוואי הנסיעה, תעריפי נסיעה, נקודות רכישה והנפקה של כרטיסים, עדכונים שוטפים, ועוד. את השירות ניתן לקבל בשפות עברית, אנגלית וערבית.
טלפון: 0722564333
חיוג מקוצר: 3686*
המוקד פעיל בימים א' – ה' בין השעות 19:00 – 7:00
בימי ו' וערבי חג המוקד פעיל בין השעות 13:00 – 7:00
בצאת שבת וחג המוקד פעיל כשעה לאחר צאת השבת או החג ועד השעה 23:00
אם יש לכם השגות על חיוב מוגדל שקיבלתם מהחברה או על כל עניין אחר, ניתן לפנות למחלקת פניות הציבור באחת הדרכים הבאות:
– משלוח פקס למספר 15325453055
– משלוח דואר לכתובת: סיטיפס בע"מ – הרכבת הקלה בי-ם דרך ענתות , דיפו מרכז הרכבת הקלה, ת.ד. 44263 ירושלים 914410197775 יש לציין עבור: מחלקת פניות ציבור.
– באמצעות טופס פנייה מקוון באתר החברה

סיטיפס שירות לקוחות – טיפ
באתר הבית של חברת סיטיפס ניתן לקבל מידע מקיף ונרחב, ולבצע מגוון פעולות. באמצעות שימוש באתר הבית המתקדם של סיטיפס תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות ולחסוך זמן רב. מומלץ!

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם סיטיפס שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *