בנק אוצר החייל שירות לקוחות

בנק אוצר החייל שירות לקוחות

1900-72-4780
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 23:15-07:15
שישי וערבי חג: 14:00-07:15

בנק אוצר החייל שירות לקוחות
בנק אוצר החייל הוקם בשנת 1946 מעט לפני הקמתה של מדינת ישראל. בעבר, סיפק הבנק מענה בעיקר לחיילי הבריגדה היהודית יוצאי הצבא הבריטית. בשנת 1972 בנק אוצר החייל הרחיב את פעילותו והחל לפעול כתאגיד בנקאי כשהוא מספק שירותי בנקאות לאוכלוסייה הכללית, לאנשי צבא קבע ולאנשי התעשייה האווירית בארץ. הבנק מעניק שירותי ניהול חשבון פרטי ועסקי, ניהול ני"ע, ניהול תיקי השקעות, ייעוץ במטבע חוץ, הלוואות, משכנתאות ועוד.

בנק אוצר החייל שירות לקוחות – ערוצי שירות
לרשות לקוחות הבנק כמה וכמה ערוצי שירות:
– ערוץ השירות המרכזי הינו אתר האינטרנט בכתובת: http://www.bankotsar.co.il/. באתר ניתן לקבל מידע אודות שירותי הבנק ומוצרי החברה, לבחור את סוג החשבון המתאים עבורך, לצפות במבצעים והטבות, לקבל מידע על תעריפים ומחירים, לאתר את אחד מסניפי הבנק, לקבל חוות דעת בנוגע לתיק ההשקעות, להצטרף ל"אוצר בסלולר"- בנקאות ישירה דרך המכשיר הסלולרי, ליצור קשר עם נציג שירות באמצעות טופס מקוון ועוד. בנוסף, ניתן להיכנס לאזור האישי ולצפות במידע אודות החשבון ולבצע מגוון רחב של פעולות בלחיצת כפתור.
– המוקד הטלפוני המרכזי "אוצר ישיר" מאפשר ללקוחות לקבל פירוט פעולות ויתרות מהחשבון השוטף, לצפות בחיובים בכרטיס האשראי, להפקיד ולמשוך פיקדונות שקליים, לבצע העברות כספיות בין חשבונות ועוד. כדי להצטרף לשירות יש לפנות לסניף ולקבל קוד אישי באמצעותו ניתן לפנות למערכת.
– מוקד התמיכה הטכנית של בנק אוצר החייל מספק מענה לכל פניה הקשורה לאוצר באינטרנט בשעות הפעילות.
– היחידה לפניות הציבור מטפלת בכל פניה, שאלה או הצעה שלא סופק לה מענה במוקדי השירות האחרים. ניתן לפנות ליחידה באמצעות הדוא"ל: [email protected], באמצעות טופס מקוון באתר, בפקס: 03-7964500, או באמצעות דואר ישראל בכתובת: בנק אוצר החייל- המחלקה לפניות הציבור, רח' מנחם בגין 11, רמת גן מיקוד: 52521, או בכתובת: בנק אוצר החייל- המחלקה לפניות הציבור, ת.ד. 3506 רמת גן, מיקוד: 52136.

בנק אוצר החייל שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– שעות הפעילות של מוקד "אוצר ישיר" בימים א'-ה' בין השעות 07:15-23:15 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:15-14:00, בטלפונים: 3390* או 1700-500-200. המענה הקולי של מוקד "אוצר ישיר" פעיל 24 שעות ביממה.
– מוקד התמיכה הטלפוני בשירותי האינטרנט פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-23:00, ובימי ו' בין השעות 08:00-15:00, בטלפונים: 3390* (שלוחה 3) או 03-5130038.
– פקס היחידה לפניות הציבור: 03-7964500.

בנק אוצר החייל שירות לקוחות – טיפים שימושיים
בנק אוצר החייל השיק את האפליקציה הבנקאית המאפשרת לבצע מגוון פעולות בנקאיות, לצפות במידע אישי ולקבל מידע כללי. כדי להצטרף לשירות יש לסרוק את הברקוד המופיע באתר האינטרנט או להיכנס ל- Google play. האפליקציה מתאימה למכשירים חכמים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם בנק אוצר החייל שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *