בנק הפועלים שירות לקוחות

בנק הפועלים שירות לקוחות

1900-72-4757
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 6:00 - 24:00
בשבתות ובחגים השירות ניתן באמצעות מענה קולי ממוחשב.

בנק הפועלים שירות לקוחות
בנק הפועלים הינו גוף ציבורי המספק שירותים בנקאיים ופיננסיים ללקוחותיו. קבוצת הבנק פועלת בישראל ובחו"ל באמצעות שתי חטיבות – החטיבה העסקית והחטיבה הקמעונאית. החטיבה העסקית משרתת את הלקוחות העסקיים והחטיבה הקמעונאית משרתת לקוחות משקי בית, בנקאות פרטית ועסקים קטנים. בנוסף לשירותים הפיננסיים מציע הבנק שירותי ייעוץ משכנתאות, ניהול ניירות ערך, סיוע במתן הלוואות, ייעוץ בשוק ההון ועוד.

בנק הפועלים שירות לקוחות – ערוצי שירות
בנק הפועלים מעמיד לרשות הלקוחות כמה ערוצי שירות באמצעותם ניתן לקבל מידע וליצור קשר עם נציגי השירות:
– ערוץ השירות המרכזי הספק מידע רב אודות מוצרי ושירותי הבנק הינו אתר האינטרנט של בנק הפועלים בכתובת: www.bankhapoalim.co.il. באתר מידע על שירותי הלוואות, פיקדונות, תכניות חסכון וכדומה, הצטרפות למועדוני לקוחות, מידע בנודע לניהול החשבון באמצעות האינטרנט והסלולר, ניהול תקציב, תמיכה בשירות עצמי (שאלות ותשובות נפוצות), מידע ללקוחות עסקיים ועוד. כמו כן, באמצעות קוד אישי ניתן ליהנות ממגוון שירותי בנקאות אינטרנטיים- לבצע פעולות בנקאיות בקלות ובנוחות ולקבל מידע מקיף אודות החשבון. ניתן להצטרף ל"פועלים באינטרנט" באמצעות האתר או באמצעות פניה לאחד מסניפי בנק הפועלים.
– בנק הפועלים מפעילה לרשות הלקוחות מוקדים נוספים לקבלת שירות: מוקד טלפוני לטיפול בנושאים בנקאיים, מוקד תמיכה טכנית לגלישה באינטרנט ובסלולר, ומרכז לטיפול בפניות לקוחות בטלפון, בפקס או בדואר ישראל, בכתובת: בנק הפועלים בע"מ, המרכז לטיפול בפניות לקוחות, שדרות רוטשילד 50 תל אביב, מיקוד: 6688314. בנוסף, ניתן לשלוח פניה/ שאלה או בקשה באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט.

בנק הפועלים שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד טלפוני מרכזי לקבלת מידע מעודכן אודות החשבון וביצוע פעולות שונות, 24 שעות ביממה בטלפונים: 2407* או 03-6532407. בשבתות ובחגים וכן בין השעות 22:00 בלילה ועד 07:00 בבוקר השירות ניתן באמצעות מענה ממוחשב.
– מוקד התמיכה הטכנית של בנק הפועלים פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-22:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 08:00-13:30 במספרי טלפון: 2409* או 03-6532409. השירות מיועד לתמיכה באתר בלבד ולא לביצוע פעולות בחשבון או משלוח הודעות לבנקאים בסניף.
– למרכז לטיפול בפניות לקוחות ניתן לפנות באמצעות הטלפון: 03-5673696, הפקס: 03-7136146 או בדואר ישראל בכתובת המובאת לעיל.

בנק הפועלים שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: שירות חדש מטעם הבנק מאפשר ללקוחות בנק הפועלים להפקיד צ'קים בקלות ובמהירות. כל שעליכם לעשות הוא להזין את הקוד שנשלח אליכם ב-SMS ואת קוד הצ'ק, פרטים האישיים ואת פרטי החשבון בו יופקד הכסף.
טיפ שני: באתר האינטרנט מחכה לכם הכלי החדש לניהול התקציב מבית בנק הפועלים. הכלי מאפשר בניית תקציב חכם שמתאים לסגנון החיים שלכם תוך סידור ההוצאות וההכנסות. תוכלו להגיע לכלי החדש על ידי הקלקה על "ניהול תקציב".

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם בנק הפועלים שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *