מטרופולין שירות לקוחות

מטרופולין שירות לקוחות

1900-72-0626 שלוחה 1
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
יום א'-ה': 7:30- 17:30
שישי וערבי חג: 8:00-14:00

מטרופולין שירות לקוחות
חברת מטרופולין תחבורה ציבורית בע"מ הינה אחת מחברות התחבורה הציבורית הגדולות בישראל. החברה הוקמה בשנת 2000 על ידי שלוש חברות תחבורה מובילות בישראל והן קבוצת תור בוס, קבוצת מכשירי תנועה וחברת אתגל אחזקות, כאשר מטרת הקמתה היה הניסיון לייצר תחרות בשוק התחבורה הציבורית בישראל. כיום מחזיקה מטרופולין בקווי התחבורה הבין עירוניים אשר מקשרים בין תל אביב לבאר שבע. חברת מטרופולין מחזיקה בבעלותה קרוב למאה וחמישים אוטובוסים מדגמים חדישים ונוחים, אשר מבצעים נסיעות בלמעלה מחמישים קווים באיזור הדרום והשפלה. הישובים השונים בהם נמצא את קווי התחבורה הציבורית של חברת מטרופולין הם בין השאר, תל אביב, ראשון לציון, באר שבעף לוד, מצפה רמון, ערד, ירוחן, קרית גת, קרית מלאכי. מטרופולין מציעה לנוסעיה נסיעה בטוחה על ידי נהגים מוכשרים ובעלי ניסיון, מחירים תחרותיים, שירות אדיב ולא פחות חשוב אוטובוסים נוחים וחדישים.

החל משנת 2003 קבוצת מטרופולין חברה לחברת נהור נתיבי תחבורה וביחד הן הקימו את חברת מטרודן באר שבע בע"מ. חברת מטרודן זכתה במכרז, על פיו הוא מורשת להפעיל עשרים ושלושה קווי תחבורה עירוניים בבאר שבע, אשר משרתים מעל לעשרים מיליון נוסעים בשנה וזאת באמצעות מעל למאה אוטובוסים. בשנת 2012 החלה מטרופולין להפעיל גם קווי תחבורה ציבורית באיזור השרון. קווי התחבורה של מטרופולין באיזור השרון מונים כמאה קווים עירוניים ובין עירוניים וכמאתיים וחמישים אוטובוסים חדשים. קווים אלה משרתים את הערים והישובים בשרון בינהם נמצא את כפר סבא, הוד השרון, הרצליה, רמת השרון ובנוסף מפעילים קווי תחבורה בין עירוניים בין תל אביב לאיזור השרון. הכתובת למשלוח דואר לחברת מטרופולין היא החרושת 28, אור יהודה, מיקוד60375.

שירות לקוחות מטרופולין – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות של חברת מטרופולין הוא 1900-72-0626.
מוקד שירות הלקוחות של חברת מטרופולין פעיל בכל ימות השבוע, עשרים וארבע שעות ביממה. מוקד שירות הלקוחות של מטרופולין מעניק שירותים בנושאים כמו מסלולים, לוחות זמנים ותעריפים.
במקרה של אובדן רכוש בתוך אחד מהאוטובוסים של חברת מטרופולין מומלץ לפנות ישירות למוקד האבדות ומציאות בטלפון ישיר 03-6235918. מחלקת האבדות והמציאות זמינה בימים ראשון עד חמישי בין השעות 07:30 -17:30 ובימי שישי בין השעות 08:00-14:00.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יצרתם קשר עם מטרופולין שירות לקוחות? ספרו לנו על חווית השירות.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *